tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy karnawa w Rio - MotoGP wraca do Brazylii!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocyklowy karnawa w Rio - MotoGP wraca do Brazylii!

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.11, 18:43 Drukuj

Firma Dorna, organizator cyklu MotoGP, podpisała pięcioletnią umowę z Rio Motorsports. Według jej zapisów, wyścigi na nowym torze Rio Motorpark odbędą się w sezonach 2022-26. Nie wiadomo jeszcze, czy runda w Brazylii zastąpi którąś z dotychczasowych, czy będzie dodatkowym wydarzeniem w kalendarzu.

Po raz ostatni runda Motocyklowych Mistrzostw Świata odbyła się w Brazylii w 2004 roku na torze Jacarepaguá im. Nelsona Piqueta w Rio de Janeiro. Następnie obiekt ten zburzono, a na jego miejscu powstał Park Olimpijski na potrzeby igrzysk w 2016 roku. Teraz władze Rio wróciły do koncepcji toru wyścigowego najwyższej klasy i trwa właśnie budowa nowoczesnego toru Rio Motorpark, który będzie oddany do użytku za mniej więcej dwa lata.

NAS Analytics TAG

Ma on mieć ok. 4,5 km długości, 7 lewych i 6 prawych zakrętów. Spodziewany czas przejazdu okrążenia przez zawodników MotoGP to około minuty i 38 sekund. Dorna i zarządzający budową obiektu Rio Motorsports podpisali właśnie umowę na sezony 2022-26. Nowy tor ma także przejąć GP Brazylii w Formule 1.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr