tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy karnawał w Rio - MotoGP wraca do Brazylii! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowy karnawał w Rio - MotoGP wraca do Brazylii!

Autor: Janusz Bębenek 2019.10.11, 18:43 Drukuj

Firma Dorna, organizator cyklu MotoGP, podpisała pięcioletnią umowę z Rio Motorsports. Według jej zapisów, wyścigi na nowym torze Rio Motorpark odbędą się w sezonach 2022-26. Nie wiadomo jeszcze, czy runda w Brazylii zastąpi którąś z dotychczasowych, czy będzie dodatkowym wydarzeniem w kalendarzu.

Po raz ostatni runda Motocyklowych Mistrzostw Świata odbyła się w Brazylii w 2004 roku na torze Jacarepaguá im. Nelsona Piqueta w Rio de Janeiro. Następnie obiekt ten zburzono, a na jego miejscu powstał Park Olimpijski na potrzeby igrzysk w 2016 roku. Teraz władze Rio wróciły do koncepcji toru wyścigowego najwyższej klasy i trwa właśnie budowa nowoczesnego toru Rio Motorpark, który będzie oddany do użytku za mniej więcej dwa lata.

NAS Analytics TAG

Ma on mieć ok. 4,5 km długości, 7 lewych i 6 prawych zakrętów. Spodziewany czas przejazdu okrążenia przez zawodników MotoGP to około minuty i 38 sekund. Dorna i zarządzający budową obiektu Rio Motorsports podpisali właśnie umowę na sezony 2022-26. Nowy tor ma także przejąć GP Brazylii w Formule 1.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę