tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowe Mistrzostwa Polski z nowym rekordem Toru "Pozna"!
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocyklowe Mistrzostwa Polski z nowym rekordem Toru "Pozna"!

Autor: Teresa Cichacka 2015.06.30, 11:11 2 Drukuj

W dniach 27-28 czerwca na Torze "Poznań" najlepsi krajowi motocykliści rywalizowali w ramach V i VI Rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Pierwsze wyścigi rozegrano w sobotę w bardzo dobrych warunkach pogodowych. W klasie Rookie 600 rywalizacja już od pierwszych metrów była bardzo zacięta. Niektórzy zawodnicy tak bojowo przedzierali się do przodu że aż 6 motocykli nie przekroczyło linii mety, w tym dotychczasowy lider generalki Andrzej Kawulok. Krystian Paluch (A.Lubelski), który na Węgrzech zaliczył upadek, na Torze "Poznań" znów czuł się jak ryba w wodzie i pewnie wygrał sobotni wyścig przed doskonale jadącymi młodymi zawodnikami Patrykiem Pazerą (A.Królewski) i Kamilem Krzemieniem (A.Silesia).

NAS Analytics TAG

W Rookie 1000 rywalizacja była nie mniej zacięta, Grzegorz Hanuszewicz (A.Wielkopolski) linię mety minął zaledwie 0.171 sekundy przed Damianem Ołdakowskim (TS Sparta Wrocław), a na mecie ze sporymi emocjami opowiadał o pojedynkach łokieć w łokieć, m.in. z Jackiem Jędrzejczykiem, który niestety nie ukończył wyścigu.. Trzeci na podium był Aleksander Kopiś (Motoklub Olsztyn) ale do liderów stracił niemal 11 sekund.

W sześćsetkach na starcie stanęło 10 zawodników, w Supersportach nadal nie było mocnych na Sebastiana Zielińskiego (Ostrowski Klub Motorowy). Przemysław Krajewski (PRO-MOTOR Świdnica) był drugi a Szymon Strankowski (A.Ostrowski) trzeci. W Stock600 dominację kontynuował Adrian Pasek (A.Rzeszowski) przed Pawłem "Rinasem" Przybylskim (A.Królewski) i Markiem Chłopkowskim (A.Wielkopolski).

W łączonym wyścigu Superbike i Superstock 1000, który od lat cieszy się największym zainteresowaniem kibiców, już na starcie doszło do dramatu jednego z faworytów. Michał Filla popełnił falstart, za co otrzymał karę przejazdu przez depot. Jak to w sporcie niepowodzenie jednego daje szanse drugiemu. Marcin Walkowiak (Motosport Castrol Team Toruń) pewnie wygrał w klasie STK1000 dając wiele radości licznie przybyłym do Poznania kibicom marki Ducati. Filla po pechowym starcie ostatecznie zajął drugie miejsce. Marek Szkopek (A.Polski) odczuwający jeszcze skutki kontuzji odniesionej na Węgrzech z zaciśniętymi zębami uzupełnił podium zdobywając cenne punkty do generalki. W Superbike’ach Paweł Szkopek (A.Polski) pewnie triumfował przed Irkiem Sikorą (AMK Gliwice) i Danielem Bukowskim (A.Wielkopolski).

W niedzielę po nocnym oberwaniu chmury od rana warunki nie były najlepsze, ale w ciągu dnia pogoda była co raz bardziej łaskawa dla jednośladów.

Jeszcze przed wyścigami, cały świat wyścigów motocyklowych zebrał się na linii start meta Toru "Poznań" by wykonać wspólne zdjęcie z pozdrowieniami dla Janusza "Profesora" Oskaldowicza, który wraca do zdrowia po ciężkim wypadku na węgierskim torze Panonia Ring. "Jasiu czekamy na Ciebie" to jedno z wielu haseł sympatii i wsparcia jakie padały na poznańskim paddocku. Mamy nadzieję, że Janusz szybko wróci do zdrowia i znów zobaczymy go na poznańskim autodromie.

W Rookie 600 prowadzenie po starcie objął Patryk Pazera przed Grzegorzem Jakóbkiem i Krystianem Paluchem, który po przygodzie na tzw. "dużej patelni" na 3cim okrążeniu spadł aż na 12 miejsce. Czasu i okrążeń szaleńczego pościgu starczyło na zajęcie 6 miejsca. Jakóbek cały czas atakował Pazerę, w pewnym momencie doszło nawet do kontaktu, ale obaj szczęśliwie dojechali do mety. Pazera przez Jakóbkiem. Podium uzupełnił Andrzej Kawulok. Taka kolejność na mecie sprawiła, że w klasyfikacji generalnej niemal na półmetku zmagań zrobiło się bardzo ciasno. Paluch nadal jest liderem (86 pkt.), ale Jakóbek ma zaledwie 1 pkt, a Patryk Pazera 2 pkt. starty.

Wyścig Rookie 1000 to zacięta walka od pierwszych metrów Toru "Poznań". Po pierwszym okrążeniu prowadził Aleksander Kopiś, przed Grzegorzem Hanuszewiczem, i Jarosławem Witkiewiczem. Kilkaset metrów później drugi był już Damian Ołdakowski. Ostatecznie po dziesięciu okrążeniach zwycięzcą został rewelacyjnie jadący Damian Ołdakowski (TS Sparta Wrocław) przed Kopisiem (Motoklub Olsztyn) i Kamilem Barańskim (A.Wielkopolski). Zwycięstwo Ołdakowskiego dało mu prowadzenie w generalce 89 pkt, przed Hanuszewiczem 86 pkt.

W klasie Supersport Sebastian Zieliński tradycyjnie już zdominował wyścig prowadząc niezagrożenie od startu do mety. W Stock600 dominatorem jest Adrian Pasek, który wprawdzie powalczył na torze ale z Szymonem Strankowskim z klasy Supersport, który starał się gonić Zielińskiego. Za ich plecami Cabala ścierał się z Klocem, mimo wywrotki "pod dębami" Cabala wsiadł na motor i dowiózł do mety trzecie miejsce, Kloc źle oszacował zużycie paliwa i z pustym bakiem nie dotarł do mety.
W generalce Supersportów  Zieliński ma 140 pkt, co daje mu 20 pkt przewagi nad Strankowskim. W Stockach600 Adrian Pasek ze 139 pkt. prowadzi nad Pawłem Przybylskim - 117 pkt. i Markiem Chłopkowskim 102 pkt.

Niedzielny wyścig Superbików i Stocków 1000 to ściganie na światowym poziomie, które kibice chcieliby zawsze oglądać. W Superbikeach Paweł Szkopek z Irkiem Sikorą przez cały wyścig zamieniali się pozycjami, do widowiskowej walki na torze włączał się jadący podobnie wyśrubowanym tempem w Stockach 1000 Michał Filla. Ostatecznie w królewskich Superbikeach wygrał Irek Sikora przed Pawłem Szkopkiem i Danielem Bukowskim. Paweł Szkopek na pocieszenie wykręcił najlepszy czas okrążenia 1m32.985 stanowiący nowy rekord Toru "Poznań" i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji sezonu ze 148 pkt., Sikora traci 5 pkt. a Bukowski 49 pkt.

Po sobotnim niepowodzeniu Filla w niedzielę nie dał szans rywalom, Walkowiak po problemach ze zmianą biegów nie mógł włączyć się do walki o podium. Bartek Wiczyński zajął drugie miejsce a "mikro" Szkopek stanął na najniższym stopniu podium. W generalce Filla zrównał się punktami z Markiem Szkopkiem, więc w pozostałych do końca sezonu wyścigach zapowiada się bardzo wyrównana rywalizacja.

Kolejna runda Mistrzostw Polski odbędzie się w czeskim Moście, ale już za 2 miesiące, w weekend 22-23 sierpnia, motocykliści powrócą do Poznania by walczyć o kolejne punkty Mistrzostw i Pucharu Polski.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:Andrzej 01/07/2015 01:03

Hmm, a Moto3 to pies?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr