tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle znowu opanuj Tor Pozna
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocykle znowu opanuj Tor Pozna

Autor: Informacja prasowa 2017.06.28, 12:30 Drukuj

W dniach 8-9 lipca br. Automobilklub Wielkopolski zaprasza na Tor "Poznań" do podziwiania widowiskowych zmagań motocyklistów w ramach V i VI Rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

Przełom wiosny i lata to dla zawodników motocyklowych bardzo intensywny okres. Niewiele ponad miesiąc temu na Torze "Poznań" udanie zainaugurowano tegoroczne zmagania WMMP połączone z prestiżową Runda Mistrzostw Alpe Adria. Później motocykliści udali się na Slovakia Ring, by teraz na półmetku sezonu powrócić do Poznania.

NAS Analytics TAG

8 lipca w sobotę po porannej serii treningów i kwalifikacji jako pierwsi do zmagań w łączonym wyścigu na dystansie 7 okrążeń wystartują klasy "młodzieżowe", które mają zachęcać nowych adeptów do ściągania się  na dwóch kółkach:  Superstock 300 / 125 / Moto3.

Faworytem klasy Superstock 300 jest Daniel Blin z ekipy Wójcik FHP YART Racing Team, który po udanych startach w pierwszych 3 rundach sezonu jest liderem klasyfikacji. Daniel dwukrotnie triumfował na Słowacji, ale z pierwszego wyścigu został wykluczony: "Walczyliśmy na łokcie w pięcioosobowej, bardzo szybkiej grupie. W pierwszym wyścigu sędziowie ukarali mnie za drobny kontakt na prostej startowej, ale dzień później miałem już oczy dookoła głowy. Cieszę się, że nadal prowadzimy w klasyfikacji generalnej i nie mogę doczekać się kolejnej rundy w Poznaniu."

W klasie Open 125 jedyna kobieta w wyścigowej stawce - Magda Ciężka - będzie chciała zapewne powtórzyć sukces z poprzedniej rundy i znowu stanąć na podium, a zmierzyć będzie musiała się m.in. z Mariuszem Durynkiem i Markiem Tomaszewskim.

W Moto3 walka będzie zapewne zacięta jak w inaugurującej sezon rundzie w Koszalnie, gdzie trójkę Łukasz Wieczorek, Kamil Barcik i Michał Leszek w kwalifikacjach dzieliła jedynie 1 sekunda, choć w wyścigu było nieco luźniej to emocji nie brakowało.

Kolejni do walki o punkty na Tor "Poznań" wyjadą motocykliści Pucharu Polski. Klasy Rookie nie startowały na Słowacji, zawodnicy powinni więc być wypoczęci a maszyny w pełni przygotowane. W Rookie 600 liderem klasyfikacji po dwóch wygranych jest Mikołaj Budzyński, ale jak pokazał poprzedni weekend wyścigowy w Poznaniu, 1 dzień przerwy między wyścigami może zrobić duża różnice. Mikołaj dominował w sobotę, a w niedzielę musiał już ostro powalczyć o wygraną z Robertem Zalasem.

Klasa Rookie 1000 to chyba najbardziej wyrównana stawka zawodników w całej serii. W klasyfikacji sezonu po dwóch rundach dzięki równej jeździe prowadzi Sławomir Kubzdyl. Wyścigi wygrywali do tej pory Mariusz Kruczek i Andrzej Łukaszyk, a do walki za pewne włączą się jeszcze Maciej Górski i Mariusz Płonka.

W ramach Mistrzostw Polski jako pierwszych zobaczymy zawodników 600-tek w łączonym wyścigu klas Superstock 600 i Supersport.

W Superstockach jak na razie nie ma mocnych na obrońcę tytułu Mistrza Polski - Szymona Strankowskiego (Wójcik FHP YART Racing Team). Szymon triumfował 2x w Poznaniu i 1x na Słowacji,: Szymon tak podsumował start u południowych sąsiadów: W drugim wyścigu jechaliśmy po wygraną, ale po błędzie rywala zakończyłem jazdę na poboczuMotocykl dość mocno ucierpiał, ale odbudujemy go na kolejną rundę w Poznaniu. Bardzo żałuję straconych punktów, ale cała sytuacja tylko jeszcze bardziej motywuje mnie do walki o kolejne trofea i obronę tytułu."

Drugi w generalce jest Patryk Pazera (Pazera Racing), który  na Słowacji miał sporo przygód - wywrotka w wolnych treningach w piątek, a w niedzielę na ostatnim zakręcie wyścigu: "Miałem dziś szansę na dwa finisze na podium, ale w drugim wyścigu niestety popełniłem mały, choć kosztowny błąd. Jestem trochę poobijany, podobnie jak oba moje motocykle, ale do kolejnej rundy po przygodach ze Słowacji nie będzie już śladu".

W Supersportach dominatorem jest Sebastian Zieliński (prowadzi też w klasyfikacji cyklu Alpe Adria), który wygrał w tym sezonie już 3 wyścigi z 4 rozegranych. Na Słowacji tuż za "Ziołem" na mecie meldował się Marek Szkopek. Do walki w Poznaniu na pewno włączy się też Piotrek Kloc (triumfator jednego z poprzednich wyścigów w Poznaniu).

Na koniec zarówno w sobotę jak i w niedzielę Automobilklub Wielopolski zaserwuje nam Creme de la Creme wyścigów motocyklowych czyli łączony bieg najmocniejszych Superbików i Sueprstock 1000.

W Superbike’ach faworytem jest bez zmiennie Paweł Szkopek (Pazera Racing), który mimo burzliwego przebiegu rywalizacji na Słowacji dowiózł do mety cenne punkty za 3 i 5 miejsca. "Pierwszy wyścig przerywano aż trzy razy z powodu wypadków. Ja także walczyłem z motocyklem, ale byłem w stanie sięgnąć po podium. W drugim wyścigu, na przesychającym torze, sytuacja była jeszcze trudniejsza, a ja z powodów problemów z motocyklem wyjechałem na pobocze. Szkoda tych kilku straconych punktów, ale najważniejsze, że nadal jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji w klasyfikacji generalnej i walczymy o tytuły w obu seriach (WMMP i AA)".

Marcin Walkowiak (Wójcik FHP YART Racing Team) na Słowacji stawał na podium w pierwszym wyścigu, a w drugim wyeliminowała go awaria elektroniki. "Niemal do samego końca wszystko szło po naszej myśli, ale z drugiego wyścigu wyeliminowała nas awariaPo przygodach z Poznania chciałem odrobić jak najwięcej punktów, dlatego cieszę się z podium w pierwszym wyścigu, ale walka o tytuł nie będzie w tym roku łatwa. Mimo wszystko razem z zespołem nie zamierzamy się poddawać i znów powalczymy w Poznaniu."

W Superstock 1000 liderem jest Bartek Wiczyński, który Tor "Poznań" zna jak własną kieszeń, wiec tutaj sytuacja raczej się nie zmieni. "Na Słowacji startowaliśmy nie tylko w wyścigach Alpe Adria, ale dzień wcześniej także w mistrzostwach świata Endurance, więc był to bardzo wymagający weekendCieszę się z kolejnych dwóch zwycięstw w mistrzostwach Polski i cennych podiów w Alpe Adria, dzięki którym nadal prowadzimy w tabeli obu serii."

Na tor powróci też po drobnej kontuzji Adrian Pasek, który pauzował na Słowacji: "Niestety, tydzień przed zawodami nabawiłem się na Slovakia Ringu kontuzji nogi, która wyeliminowała mnie z weekendu. Walczę o jak najszybszy powrót do zdrowia, bo przed nami pracowite lato, a już na początku lipca kolejne wyścigi w Poznaniu."

Emocji dostarczy zapewne start Daniela Bukowskiego, za którym podąża liczna rzesza fanów Ducati. Daniel jak zwykle walczyć będzie do ostatniego kawałka asfaltu, a na dystansie 14 okrążeń Toru "Poznań" wiele może się zdarzyć.

Początek zmagań wyścigowych w sobotę zaplanowano na godz. 13:45, a w niedzielę na 12:00. Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza wszystkich kibiców w ten wakacyjny weekend na Tor "Poznań"!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr