tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP i Alpe Adria: Znakomity wystp motocyklistw Wjcik FHP YART Racing Team
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WMMP i Alpe Adria: Znakomity wystp motocyklistw Wjcik FHP YART Racing Team

Autor: Informacja prasowa 2017.06.26, 12:17 Drukuj

Daniel Blin wygrał niedzielny wyścig europejskiej serii Alpe Adria w klasie Stocksport 300. Dwukrotnie na podium Alpe Adria, odpowiednio w klasie Supersport i Superstock 1000, stanęli także Marek Szkopek i Bartek Wiczyński, który triumfował jednocześnie w obu wyścigach mistrzostw Polski.

Zwycięstwo w mistrzostwach Polski na słowackim torze Slovakia Ring wywalczył także w klasie Superstock 600 Szymon Strankowski, a podium w kategorii Superbike Marcin Walkowiak. 

NAS Analytics TAG

Stocksport 300

W klasie Stocksport 300 dwukrotnie na pierwszej pozycji linię mety mijał zaledwie 16-letni Daniel Blin, który w obu wyścigach pokonał doświadczonego, startującego na co dzień w mistrzostwach świata Brazylijczyka Renzo Fereirę. Torunianin został jednak nieco dyskusyjnie wykluczony z pierwszego wyścigu po kolizji z lokalnym zawodnikiem. W drugim wyścigu jedyny Polak w stawce nie pozostawił już rywalom złudzeń, ponownie triumfując i umacniając się na czele klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy.

"To był niesamowity weekend i bardzo cenne doświadczenie - mówi Daniel Blin. - W obu wyścigach walczyliśmy na łokcie w pięcioosobowej, bardzo szybkiej grupie. Wiele się dzięki temu nauczyłem. Co prawda w pierwszym wyścigu sędziowie ukarali mnie za drobny kontakt na prostej startowej, ale dzień później miałem już oczy dookoła głowy. Co prawda tym razem to we mnie wjechał jeden z rywali, ale takie są wyścigi. Cieszę się, że nadal prowadzimy w klasyfikacji generalnej i nie mogę doczekać się kolejnej rundy."

Superstock 1000

Na trudnym i technicznym torze Slovakia Ring brylował także Bartek Wiczyński, który po dwóch pierwszych wyścigach sezonu prowadzi w klasyfikacji generalnej Superstock 1000 - zarówno w Alpe Adria, jak i w mistrzostwach Polski WMMP. Zawodnik ze Skierniewic wyścigi na Słowacji kończył odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w stawce Alpe Adria, jednocześnie dwukrotnie wygrywając w WMMP i umacniając się na czele tabeli obu serii.

"Na Słowacji startowaliśmy nie tylko w wyścigach Alpe Adria, ale dzień wcześniej także w mistrzostwach świata Endurance, więc był to bardzo wymagający weekend - dodaje Bartek Wiczyński. - Cieszę się z kolejnych dwóch zwycięstw w mistrzostwach Polski i cennych podiów w Alpe Adria, dzięki którym nadal prowadzimy w tabeli obu serii."

Superstock 600

Zwycięstwo w pierwszym wyścigu Superstock 600 wywalczył w klasyfikacji WMMP obrońca tytułu, Szymon Strankowski, który jednocześnie o zaledwie dwie sekundy rozminął się z podium Alpe Adria. W drugim wyścigu poznaniak już dominował i jechał po pewne zwycięstwo w obu seriach, kiedy w ostatnim zakręcie - mimo zakazu wyprzedzania z powodu wcześniejszej wywrotki - ściął go jeden z rywali.

Supersport

Dwa drugie miejsca, zarówno w Alpe Adria jak i w WMMP, na Słowacji wywalczył także Marek Szkopek, który ze zwycięstwami w klasie Supersport dwukrotnie rozminął się o mniej niż sekundę. Świetne tempo pokazał również Marcin Walkowiak, który w pierwszym wyścigu kategorii Superbike wywalczył podium. Z drugiego aktualnego mistrza Polski klasy Superstock 1000 wyeliminowała jednak awaria elektroniki.

Już w najbliższy weekend Blin i Szkopek zmierzą się w trzeciej rundzie Alpe Adria w Chorwacji, podczas gdy ekipa Wójcik FHP YART Racing Team wróci do walki w komplecie za dwa tygodnie, podczas kolejnej rundy WMMP w Poznaniu.

Więcej informacji o zespole oraz starcie na Słowacji znajdziecie na jego oficjalnym profilu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr