tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne z dofinansowaniem w ramach programu "Mj elektryk"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne z dofinansowaniem w ramach programu "Mj elektryk"

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.26, 16:58 Drukuj

Niedawno rząd ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Mój elektryk". Wśród pojazdów objętych akcją są również motocykle, ale niestety pojawiają się tutaj pewne ograniczenia.

Jak czytamy na stronach rządowych, celem programu jest wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Budżet programu ustalono na 500 mln zł dla bezzwrotnych form dofinansowania, z czego połowa zostanie przekazana w ramach udostępnienia środków do banków. Programem są objęte motorowery i motocykle elektryczne z kategorii od L1e do L7e, więc również pojazdy motocyklowe trzykołowe i czterokołowe. Na tym dobre wiadomości się kończą.

NAS Analytics TAG

Maksymalna kwota dofinansowania w przypadku motocykla wynosi do 30 proc. kosztów kwalifikowanych, lecz nie może ono przekroczyć 4 tys. zł. Druga, niezbyt pozytywna wiadomość dotyczy tych, którzy będą mogli zakupić elektryczny jednoślad z dofinansowaniem. Według ogłoszenia, dostaną je tylko przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy, kościoły i organizacje religijne. Osoby fizyczne mogą skorzystać tylko z dofinansowania na samochód.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr