tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne Royal Enfield. Zobaczymy je, ale pod pewnymi warunkami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne Royal Enfield. Zobaczymy je, ale pod pewnymi warunkami

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.12, 07:42 Drukuj

Royal Enfield to kolejny producent motocykli, który zamierza wsiąść do elektrycznego pociągu, ale jednocześnie podkreśla, że jest to daleka perspektywa. Najpierw muszą zostać spełnione pewne warunki.

Marka Royal Enfield słynie z prostych i tanich konstrukcji, dlatego producent nie zamierza na razie rozpoczynać zaawansowanych prac nad projektem budowy motocykla elektrycznego. Przedstawiciele koncernu Eicher, który jest właścicielem Royal Enfield, podkreślają, że na ten moment maszyna z silnikiem elektrycznym o osiągach równych spalinowym o pojemnościach 350 czy 650 cm3 byłaby zbyt droga. Celem jest zbudowanie maszyny, która jest nastawiona zarówno na bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji, jak i radość z jazdy. Jednocześnie włodarze Eicher zdają sobie sprawę, że elektryki to klucz do zapewnienia dalszych wzrostów sprzedaży.

NAS Analytics TAG

Stanowisko producenta jest dość sensowne, ponieważ zamierza on poczekać, aż pogoń za idealnymi rozwiązaniami nieco się uspokoi, a same technologie będą tańsze. Na razie jest tylko jeden sposób, by stać się posiadaczem elektrycznego Royala Enfielda, a mowa tu o konwersjach autorstwa brytyjskiej firmy Electric Classic Cars. Brytyjczycy zajmują się przerabianiem motocykli i samochodów spalinowych na elektryczne. Tak powstał Royal Enfield Photon, który oferuje zasięg ok. 160 km i maksymalną prędkośc w okolicach 170 km/h. Zainteresowanie projektem jest tak duże, że firma rozważa wypuszczenie na rynek limitowanej serii. Szacowany koszt motocykla wynosiłby równowartość ok. 110 tys. zł. Maszyna powstała na bazie modelu Bullet.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr