tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Honda z elektronicznym sprzgem E-Clutch. Nowy poziom przyjemnoci z jazdy dla kadego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Honda z elektronicznym sprzgem E-Clutch. Nowy poziom przyjemnoci z jazdy dla kadego

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.10.10, 10:29 Drukuj

Honda przedstawiła elektroniczne sprzęgło. To rozwiązanie, które po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w postaci szkiców patentowych, opublikowanych w 2021 r. Teraz producent wprowadzi je do seryjnej produkcji i zobaczymy je prawdopodobnie już na targach EICMA 2023.

W 2021 r. pojawił się patent elektronicznego wspomagania sprzęgła, który złożyła Honda. Opierał się o hydrauliczne sprzęgło, a dźwignia byłaby wyposażona w czujnik, który przesyłałby informacje do komputera, że użytkownik chce użyć sprzęgła. Komputer synchronizowałby ten fakt z informacjami z czujników położenia przepustnicy, obrotów i dźwigni zmiany biegów, a następnie odpowiednio wszystko dostrajał. Dzięki temu nawet najmniej wprawieni motocykliści mogliby cieszyć się płynną jazdą.

NAS Analytics TAG

Na razie E-Clutch zostało jedynie zajawione przez Hondę i w materiale czytamy, że zadaniem rozwiązania jest zapewnienie płynnego rozruchu, zmiany biegów i zatrzymania w sposób bardziej naturalny, niż może to zrobić kierowca obsługujący sprzęgło ręcznie. Całość brzmi więc jak rozwinięcie quick shiftera. Jednocześnie można korzystać z dźwigni sprzęgła, która jest wyposażona w czujnik. Takie rozwiązanie powinno zadowolić tradycjonalistów.

Honda zapewnia, ze układ można zainstalować w już istniejących silnikach i producent planuje wykorzystać je w motocyklach z segmentu FUN. Więcej dowiemy się podczas targów EICMA 2023, na których będziemy obecni m.in. z marką Honda.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr