tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocrossowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku - sezon rozpoczęty
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Motocrossowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku - sezon rozpoczęty

Autor: Eristof 2009.04.23, 10:49 2 Drukuj

W ubiegłą niedzielę zawodnicy klas MX85, MX2 oraz Weteran ścigali się o pierwsze punkty w sezonie 2009

Podobnie jak w roku ubiegłym zaszczyt inauguracji sezonu motocrossowych Mistrzostw Polski przypadł Gdańskiemu Auto Moto Klubowi. Na ten dzień z wytęsknieniem czekali nie tylko organizatorzy i zawodnicy, ale także pomorscy kibice. Fani offroadu, nęceni piękną, słoneczną pogodą i niezwykle emocjonującym widowiskiem, które było bardziej niż pewne przybywali na tor całymi rodzinami. Z pewnością nie zawiedli się.

Klasa MX85

Pierwsi przed maszyną startową stanęli zawodnicy walczący o tytuł Mistrza Polski w klasie MX85. Natychmiast po opadnięciu bramek na prowadzenie wysunął się Wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu - Szymon Motylewski. Dzięki swojej bezbłędnej jeździe na pozycji lidera umacniał się z każdym okrążeniem. Zawodnik klubu KM Wisła Chełmno linię mety przekroczył z ponad 13-sekundową przewagą nad drugim Luisem Carstensem. Młody Hiszpan także był w znakomitej formie. Pozycję wicelidera objął już na drugim okrążeniu i utrzymał ją do końca wyścigu. Trzeci na mecie zameldował się jadący z numerem 511 Wiktor Więckowski.

W drugim biegu linie mety jako pierwszy przekroczył motocykl KTM z numerem 18, kierowany przez Adama Tomiczka. Kilkanaście sekund po nim wyścig ukończył będący tego dnia w znakomitej formie Motylewski. Zacięty bój o ostatnie miejsce na podium stoczyli Wiktor Więckowski i Joanna Miller. Ostatecznie lepsza o zaledwie pół sekundy okazała się reprezentantka klubu AMK Poltarex Człuchów.

Sezon bardzo pechowo rozpoczął się dla Maćka Więckowskiego, który w trakcie treningu kwalifikacyjnego uległ bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi. Zawodnik KM Cross Lublin EkoKlonkier, pokonując największą z hop spadł na zbocze nasypu i uderzył w metalowe ogrodzenie. Niezbędna okazała się pomoc ratowników medycznych i transport do szpitala, gdzie poddano Maćka szczegółowym badaniom.

Klasa MX2

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski w klasie MX2 przystąpiło 33 zawodników. W pierwszym wyścigu świetnie wystartował Sebastian Banaś. Niestety jego radość nie trwała długo, gdyż już w pierwszym zakręcie zaliczył wywrotkę i musiał gonić rywali praktycznie z końca stawki. Wówczas na pozycję lidera wysunął się Karol Kędzierski, a tuż za nim jechali Arkadiusz Mańk i Łukasz Wysocki. W trzecim okrążeniu prowadzenie objął Mańk, a do rywalizacji o czołowe lokaty włączyli się Mateusz Bembenik i Łukasz Lonka. Ostatecznie na podium po pierwszym wyścigu stanęli kolejno Lonka, Kędzierski i Mańk.

W drugim starciu Karol Kędzierski zrewanżował się jadącemu z numerem 262 Łukaszowi Lonce, z którym w pierwszym biegu przegrał o zaledwie 2 sekundy. Na trzeciej i czwartej pozycji po raz drugi w tym dniu zameldowali się Arkadiusz Mańk z AMK Poltarex Człuchów oraz Łukasz Wysocki reprezentujący barwy klubu KM Wisła Chełmno.

Klasa Weteran

Zawodnicy klasy Weteran, którzy rywalizują ze sobą o punkty w Pucharze Polski także dostarczyli licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji. Zarówno w pierwszym, jak i drugim wyścigu karty rozdawali zawodnicy z numerami 22, 1 oraz 4, pod którymi kryją się odpowiednio osoby Jacka i Waldemara Lonki oraz Mirosława Kowalskiego. W takiej też kolejności mogliśmy oglądać ich na podium obu wyścigów. Zawodów w Gdańsku nie będzie miło wspominał reprezentant klubu z Człuchowa - Stanisław Grygiel, który po wypadku w pierwszym wyścigu także musiał opuścić tor na noszach.

Pełne wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Polski klas MX85 i MX2 oraz Pucharu Polski klasy Weteran znajdziecie tutaj . Na drugą rundę zapraszamy 10. mają do miejscowości Nowogard.

Film
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
adam minkowski weteran gdanskarek mank motocross mx2 gdansk
arkadiusz mank zakret yamaha gdnask mx2banas wypdek mx2 mistrzostwa gdansk
bembenik lukasz ktm wulf zakretdaniel stachyra proba startu
dziecko zabawa piasekjacek lonka weteran start
kibice brama red bull gdanskkacper kozlowski mx85 motocorss
karol kedzierski ekoklinkier yamaha gdanskkarol kedzierski yamaha zakret gdansk
luis carstens zakret mx85 motocross gdnasklukasz bembenik ktm mx2 gdnask
lukasz bembenik zakret motocross gdansklukasz lonka motocross honda
lukasz lonka puchar winner hondalukasz wysocki yamaha w zakrecie gdnask
luken bembenik lukasz ktm gdansk mistrzostwamariusz bukowski weteran gdansk motocross
michal jonca ktm gdansk mistrzostwa mx2oskar gollob zakret mx85 gdnask
szymon motylewski scigacz motocross zakrettomasz wysocki motocross mx2
pawel nowicki kawasaki motocrossszymon motylewski puchar mx85 motocross
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę