tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto3 w Katalonii: Ivan Ortola z pole position do wycigu o Grand Prix Katalonii. Lider klasyfikacji generalnej na deskach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Moto3 w Katalonii: Ivan Ortola z pole position do wycigu o Grand Prix Katalonii. Lider klasyfikacji generalnej na deskach

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.25, 13:37 Drukuj

Ivan Ortola wygrał kwalifikacje klasy Moto3 do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Katalonii. Daniel Holgado pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo, kiedy wypadł z toru na ostatnim mierzonym okrążeniu. W lepszej sytuacji jest jego główny rywal, który zakwalifikował się do 2. rzędu.

W treningach klasy Moto3 liczonych do kwalifikacji najszybszy był David Alonso z czasem 1'46,111. Lider klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce, a więc obaj spotkali się dopiero w drugiej sesji kwalifikacyjnej. Najlepszy czas otwarcia miał Scott Ogden z wynikiem 1'48,557. Zagrożeniem okazał się Jacob Roulstone, który objął prowadzeniez w czasem 1'48,296. Wynik mógł być lepszy, ale zawodnik został przyblokowany na szybkim okrążeniu. W pierwszej czwórce byli jeszcze Farioli i Lunetta.

NAS Analytics TAG

W drugiej części sesji Q1 szybki pierwszy sektor miał Munoz, ale później znacznie zwolnił i nie miał nawet szans na awans do pierwszej czwórki. Swoją sytuację poprawił za to Lunetta, który awansował na prowadzenie z czasem 1'48,192. Munoz znalazł się na 5. miejscu i kolejne okrążenie znów rozpoczął szybkim tempem. Ciągnął się za nim Lunetta. Munoz znów sporo stracił, ale po 2. sektorze miał jeszcze szansę na awans. W ostatnim sektorze Munoz odpuścił i wmieszał się w grupkę zawodników.

Na ostatnim mierzonym okrążeniu prawie cała stawka miała pierwszy sektor na czerwono. Po 3 sektorach Munoz miał przewagę ponad 0,5 s nad najlepszym czasem Lunetty. Zawodnik przekroczył linię mety z wynikiem 1'47,873, ale wypchnął go Bertelle z 1'47,766. Do Q2 awansowali Bertelle, Munoz, Lunetta i Roulstone.

Najlepszy czas otwarcia w drugiej sesji miał Daniel Holgado z wynikiem 1'47,608. Na kolejnym okrążeniu poprawił go Colin Veijer na 1'47,089. Jednak to jeszcze nie był koniec. Najlepszy w pierwszej połowie sesji mógł być David Alonso, ale spowolnił go Ivan Ortola. Z okazji skorzystał Veijer, który poprawił swój wynik na 1'46,768.

Zawodnicy dość późno zjechali do pit lane, a pozostały czas pozwalał im na pokonanie tylko jednego szybkiego okrążenia. W pierwszej trójce pozostawali Veijer, Alonso i Holgado. Holgado przewrócił się na początku czwartego sektora i pojawiła się tam żółta flaga. Z okazji skorzystał Ortola, który awansował na pole position z czasem 1'46,749. Colin Veijer pozostał na 2. miejscu, a David Alonso awansował na 3. pozycję. Z drugiego rzędu pojadą Furusato, Yamanaka i Alonso. Z trzeciego - Munoz, Fernandez i Holgado.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr