tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprint MotoGP w Katalonii: Aleix Espargaro wygrywa Sprint w Katalonii. Pecco Bagnaia wyprzedzony przez Marca Marqueza w generalce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Sprint MotoGP w Katalonii: Aleix Espargaro wygrywa Sprint w Katalonii. Pecco Bagnaia wyprzedzony przez Marca Marqueza w generalce

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.25, 15:27 Drukuj

Aleix Espargaro wygrał sobotni wyścig Sprint na katalońskim torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim okrążeniu, kiedy doszło do dramatu Pecco Bagnai. Zakręt numer 5 zabrał jeszcze dwóch liderów wyścigu. Tym samym Aleix Espargaro zdobył pole position i stanął na najwyższym stopniu podium w Sprincie.

W kwalifikacjach klasy królewskiej najszybszy był Aleix Espargaro, który nie tylko zdobył pole position, ale również ustanowił rekord toru. W pierwszym rzędzie stanęli też Pecco Bagnaia i Raul Fernandez. W drugim rzędzie ustawili się Binder, Acosta i Di Giannantonio. Jorge Martin startował z 7. miejsca, a Marc Marquez dopiero z 14.

NAS Analytics TAG

Na starcie najlepiej poradził sobie Pecco Bagnaia, który zamknął Pedro Acostę. Marc Marquez awansował na 9. miejsce. Jorge Martin jechał na 6. pozycji. Raul Fernandez podążał na 3. miejscu, a Aleix Espargaro był 5. Na początku 2. okrążenia Acosta wysunął się na prowadzenie. Marc Marquez awansował na 8. miejsce. Sytuacja Jorge Martina nie zmieniła się. Tymczasem w zakręcie numer 5 Pecco Bagnaia odzyskał prowadzenie.

Na początku 3. okrążenia Acosta powtórzył swój manewr, ale Bagnaia został zaatakowany jeszcze przez Raula Fernandeza i Brada Bindera. Raul Fernandez brutalnie zaatakował Acostę i zawodnik GASGAS stracił 2 pozycje, bo wyprzedził go jeszcze Binder. Marc Marquez awansował na 7. miejsce, a Jorge Martin - na 5. Raul Fernandez zaczął odjeżdżać. Na początku 4. okrążenia Acosta odzyskał 2. miejsce. Tymczasem Fernandez miał ponad 0,8 s przewagi.

Na 5. okrążeniu Bagnaia dostał ostrzeżenie o wyjeżdżaniu poza limity toru i był wyraźnie wolniejszy od Aleixa Espargaro. W zakręcie numer 10 z toru wypadł Raul Fernandez. Tym samym na prowadzenie wysunął się Pedro Acosta, ale nie na długo, bo na początku 6. okrążenia zaatakował go Brad Binder. Franco Morbidelli dostał karę przejazdu długiego okrążenia za nieodpowiedzialne zachowanie. Bagnaia wrócił do gry i odebrał Acoście 2. miejsce. Tymczasem z tyłu Marquez zaatakował Martina.

Na 7. okrążeniu z toru wypadł prowadzący wyścig Brad Binder. Początek 8. okrążenia to atak Aleixa Espargaro na Pedro Acostę w zakręcie numer 1. Następny w kolejce do wyprzedzenia Acosty był Marc Marquez. Jorge Martin spokojnie przyglądał się sytuacji i nie wykonywał nerwowych ruchów. Na końcu 8. okrążenia z toru wypadł Johann Zarco, który został potrącony przez Alexa Marqueza.

Na 10. okrążeniu Marc Marquez dostał ostrzeżenie za wyjeżdżanie poza limity toru. Tymczasem Jorge Martin wyraźnie stracił tempo. Na początku ostatniego okrążenia Marquez zaatakował Acostę i obronił się. Acosta nie dawał jednak za wygraną. Pecco Bagnaia wypadł z toru w zakręcie numer 5. Tym samym na prowadzenie wysunął się Aleix Espargaro i wygrał wyścig. Marc Marquez przekroczył linię mety przed Pedro Acostą.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr