tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP w Katalonii: Aleix Espargaro z pole position w klasie krlewskiej. Ogromny pech braci Marquez i Jorge Martina
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP w Katalonii: Aleix Espargaro z pole position w klasie krlewskiej. Ogromny pech braci Marquez i Jorge Martina

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.25, 11:35 Drukuj

Aleix Espargaro wygrał sobotnie kwalifikacje klasy królewskiej do niedzielnego wyścigu o Grand Prix oraz sobotniego Sprintu. O sporym pechu mogą mówić bracia Marquez, którzy kombinowali, kombinowali i przekombinowali tak, że nie wydostali się z pierwszej tury kwalifikacji.

W piątkowym treningu rozdzielającym zawodników do sesji kwalifikacyjnych najszybszy był odchodzący na wyścigową emeryturę Aleix Espargaro. Dobre tempo prezentowali też Franco Morbidelli i Pedro Acosta. W sesji Q1 musieli się zmierzyć m.in. bracia Marquez, a także Marco Bezzecchi, a miejsca na wyjście do Q2 były jedynie dwa. Dlatego już od samego początku kwalifikacje zapowiadały się bardzo ciekawie.

NAS Analytics TAG

Najlepszy czas w pierwszej serii mierzonych okrążeń miał Marc Marquez z wynikiem 1'39,142. Za nim uplasował się Fabio Quartararo, a dalej Di Giannantonio oraz Bezzecchi. Raul Fernandez szybko podbił stawkę na 1'38,908. Marquez nie dawał za wygraną i przebił ten wynik z czasem 1'38,775, a za nim uplasował się Alex Marquez. Broni nie składał też Fabio Quartararo, który po kolejnym mierzonym okrążeniu był na 2. miejscu. Raul Fernandez ponownie pogodził wszystkich i wysunął się na prowadzenie z wynikiem 1'38,750. Zawodnicy ekipy VR46 zajmowali dopiero 6. i 7. miejsce.

W drugiej połowie sesji Q1 Raul Fernandez już na pierwszym okrążeniu ostro zabrał się do pracy i był na dobrej drodze do pobicia swojego wyniku. Umocnił prowadzenie z czasem 1'38,453. Mocne tempo miał również Miguel Oliveira, który mógł zagrozić Marquezowi i zepchnął go z 2. miejsca, pokonując okrążenie z czasem 1'38,551. Bracia Marquez jechali w tandemie bardzo szybkim tempem. Alex prowadził Marca, i wyprowadził go na 2. miejsce. Jednak zagrożeniem był Fabio Di Giannantonio, który jechał z atomowym tempem i przekroczył linię mety z czasem 1'38,208. Do Q2 przeszli więc Fabio Di Giannantonio oraz Raul Fernandez.

W sesji Q2 serię mierzonych okrążeń najlepiej rozpoczął Jorge Martin z czasem 1'38,401, a za nim uplasowali się Bagnaia i Morbidelli. Na kolejnym kółku uderzył Bagnaia z czasem 1'38,221. Martin został zepchnięty na 3. miejsce przez Acostę. W drugiej połowie sesji zderzyli się Jorge Martin i Franco Morbidelli. to mogło oznaczać koniec kwalifikacji, bo do końca sesji zostały 2 minuty. W motocyklu Martina uślizgnął się przód. To mogło też pokrzyżować plany innych zawodników, ponieważ w sektorach 1 i 2 pojawiły się żółte flagi.

Na ostatnim mierzonym okrążeniu Pecco Bagnaia nie mógł spać spokojnie, bo Aleix Espargaro jechał z nieznacznie szybszym tempem i wykręcił czas 1'38,190. Tym samym ustanowił nowy rekord toru. Z pierwszego rzędu wystartują też Pecco Bagnaia i Raul Fernandez. W drugim rzędzie staną Brad Binder, Pedro Acosta i Fabio Di Giannantonio, a Jorge Martin otwiera 3. rząd.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr