tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto3 - Oliveira pierwszy, dramat Kenta i Bastaniniego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Moto3 - Oliveira pierwszy, dramat Kenta i Bastaniniego

Autor: Manhatan 2015.10.18, 14:24 Drukuj

Aż 16 zawodników Moto3 nie ukończyło wyścigu podczas tegorocznego Grand Prix Australii.

Pełen dramatyzmu wyścig rozpoczął się już na pierwszym kółku, kiedy Stefano Manzi po upadku pociągnął za sobą również Gabriela Rodrigo, Darryna Bindera i Tatsuki Suzuki, którzy podobnie jak Manzi nie powrócili już do wyścigu. Na 14. okrążeniu do grona zawodników, którzy wyścig dokańczali poza torem, dołączyli również między innymi Danny Kent i Enea Bastianini. Po bezpośrednim kontakcie z Niccolo Antonellim, Kent zaliczył solidnego highside'a, o którego zahaczył jadący tuż za jego plecami Bastianini. Brytyjczyk, który po rundzie w Australii liczył na zdobycie tytułu Mistrza Świata będzie z tym musiał zaczekać jeszcze przynajmniej do kolejnej rundy w Malezji.

NAS Analytics TAG

Podczas gdy dwaj czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Moto3 opuścili wyścig, walka o podium trwała w najlepsze. Na czele stawki mającej szansę na pierwsze miejsce znalazło się aż 6. zawodników, a wśród nich Miguel Oliveira, Brad Binder, Jorge Navarro, Efran Vazquez, Romano Fenati i Jakub Kornfeil. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja wyjaśniła się dopiero na ostatnich metrach wyścigu, kiedy na prowadzenie wysunął się jadący w barwach Red Bull KTM Ajo Oliveira, o zaledwie 0.132 s. wyprzedzając na linii mety drugiego Vazqueza i trzeciego Bindera. Zwycięstwo Miguela w połączeniu z nieukończonym wyścigiem Bastianiniego i Kenta spowodowało, że Portugalczyk awansował w klasyfikacji generalnej mistrzostw na drugą pozycję, zmniejszając stratę do liderującego Brytyjczyka do 40 punktów oraz wyprzedzając Bastianiniego o 16. oczek.  

Wyniki:

34737993968572590049

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr