tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto2 - Rabat minimalnie przed Rinsem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Moto2 - Rabat minimalnie przed Rinsem

Autor: Manhatan 2015.09.27, 13:58 Drukuj

Po zaskakującej końcówce wyścigu Moto3, mieliśmy równie niespodziewany początek i emocjonujący koniec zmagań w Moto2.

Już po drugim okrążeniu na torze pojawiła się czerwona flaga, która była efektem wypadku z udziałem Dominique Aegertery i Xaviera Simeona. Wyścig został więc przerwany, a następnie skrócony do 14 okrążeń, z uwagi na stracony czas. Z racji tego, że zawodnikom nie udało się pokonać 3 pełnych okrążeń, ponowny start odbył się zgodnie z wywalczonymi w kwalifikacjach miejscami.

NAS Analytics TAG

Po raz drugi świetnie wystartował Alex Rins, który wyprzedził startującego z pole position Tito Rabata. Trzeci od początku do końca jechał Sam Lowes, który nie był w stanie utrzymać tempa prowadzącej dwójki i w samotności, ze stratą ponad 5 sekund przekroczył linię mety. Dzisiejszy dzień do ewidentnie pechowych zaliczyć może Simeon. Belg, który był sprawcą zamieszczania związanego z wypadkiem Aegertery, pomimo ponownego włączenia się do ścigania, również w drugim biegu, na drugim okrążeniu zaliczył glebę, po której nie powrócił do dalszych zmagań.

 W połowie wyścigu Rabat zaatakował pierwszą pozycję, wyprzedzając Rinsa, który do ostatniego okrążenia podążał jak cień za plecami swojego rodaka. Tempo goniącego Alexa było na tyle szybkie, że w kilku końcowych kółkach zdołał nawet poprawić rekord toru. W międzyczasie, na 6 okrążeniu przed końcem z wyścigiem pożegnał się Alex Marquez. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak na ostatnim kółku, gdy Rins szukał sobie dogodnej pozycji do odzyskania prowadzenia. Rabat, pomimo kilku drobnych błędów, jadąc na krawędzi przyczepności opon zdołał jednak odeprzeć ataki debiutującego w Moto2 Rinsa i ostatecznie zakończył zmagania w Aragon na czele stawki, pokonując swojego młodszego kolegę o zaledwie 0,1 sekundy!

Słaby występ zaprezentował lider klasyfikacji Mistrzostw Świata Moto2 - Johann Zarco. Francuz wyraźnie odstawał od czołówki, nie mogąc złapać odpowiedniego tempa, aby móc myśleć dziś o podium. Ostatecznie zawodnikowi Ajo Motosport udało się dojechać do mety na 6 miejscu.

Wyniki wyścigu Moto2:

56929553595311365096

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę