tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto na Autodromie Słomczyn - podsumowanie i relacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto na Autodromie Słomczyn - podsumowanie i relacja

Autor: Marzena Chrostek 2019.08.05, 16:33 Drukuj

W ostatni weekend odbyła się przedostania, V runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy na Autodromie Słomczyn Automobilklubu Rzemieślnik, który świetnie wpisuje się w motocykle o specyfikacji supermoto. 

Nitka toru była nie była łatwa, odcinek terenowy bardzo wymagający, ale dla zaprawionych w boju zawodników to kwestia kilku przejazdów, by dojść do perfekcji. Walka była warta świeczki, ponieważ po raz pierwszy w wyścigach Supermoto pula nagród wynosiła 40 000 zł. 

NAS Analytics TAG

Sponsorzy - między innymi Castrol, RS Components, XBarave, I’M Inter Motors - zadbali o determinację zawodników, Shoei Polska ufundował kaski dla zwycięzców. W klasie S1 Mistrzostw Polski rywalizowało 8 zawodników, 1. miejsce wywalczył niezłomny Paweł Leskow, który szybciej wstaje po wywrotce niż się przewraca. 2. miejsce - Michał Pawlik (Fabio) i trzecie miejsce - Jędrzej Żuralski, który zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji sezonu. 

Ten wyścig był dla niego trudny, ponieważ zawodnik o swoje zwycięstwo walczył na pożyczonej maszynie, co nie ułatwiało mu walki. Jego motocykl uległ awarii. 3. pozycja w V rundzie nie zaważyła na jego pozycji w generalce - Jędrzej Żuralski nadal prowadzi. Trzymamy kciuki!

W klasie C2 Pucharu Polski startowało 20 zawodników, nie sposób by podczas tego wyścigu obyło się bez emocji. 20 maszyn wpadających z prostej w teren, tumany kurzu unoszące się nad torem i odliczanie ilu z nich przetrwa to starcie. Działo się! Pierwsze miejsce na podium Michał Michalski, drugie miejsce Andrzej Płoński i trzecie Robert Kania.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto na Autodromie Slomczyn 2

W klasa C4 Pucharu Polski - to wyścig bez terenu. Tu walczyło 11 zawodników, to klasa w której walczyłam w roku 2017. Ten wyścig był zaskoczeniem dla wszystkich! Piotr Salamon, wybitny zawodnik, po długiej przerwie w wyścigach wywalczył 3. miejsce! 2. miejsce niezwykle skromny i utalentowany Mieszko Laszecki, który zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji sezonu wywalczył drugie miejsce na podium oddając 1. pozycje Sergeyowi Sidorovowi, który bezapelacyjnie na to miejsce zasłużył.

Podczas wydarzenia, walczyła też klasa amator Supermoto oraz klasa Skuter - które dostarczyły wielu emocji i pokazały, że ścigać w bezpiecznych warunkach może się każdy, a właściwe miejsce do tego to tor, nie ulica. Do czego serdecznie zachęcamy☺.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto na Autodromie Slomczyn 10

Warto przy tej okazji wspomnieć o świetnej inicjatywie, której autorem jest I’M Inter Motors. To Supermoto Castrol Cup - konkurs w którym został wyłoniony szczęśliwiec, który mógł wziąć udział w wyścigu dowolnej z klas na motocyklu organizatora. Cóż to były za emocje. 

Następna, ostatnia Runda MP i PP Supermoto już we wrześniu na torze Radom! Zapraszamy!

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto na Autodromie Slomczyn 4

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę