tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Niemiec w Wy¶cigach Skuterów - Walldorf

Mistrzostwa Niemiec w Wy¶cigach Skuterów - Walldorf

Autor: Gosia Mieloch 2009.07.17, 09:37 Drukuj

W dniach 11-12 lipca miała miejsce, po raz pierwszy na torze kartingowym w Walldorfie (Niemcy), kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM

W sobotę, przy słoneczniej pogodzie odbyła się seria treningów dowolnych i kwalifikacyjnych. Najlepsze czasy wywalczyli:
- w klasie 1 (50 cc) - Jerzy Mieloch Sr #99 (Mieloch Racing Team) - 44,494 sekundy.
- w klasie 2 (70 cc, 12 cali) - Marcus Andruchewicz #3 (Preusen Racing Team) - 40,225 sekundy
- w klasie 3 (70cc, 10 cali) - Max Kretschmer #13 (Scootershop 53 Racing Team) - 39,936 sekundy
- w klasie 4 (powyżej 70 cc) - Philipp Winkel #3 - 41,052 sekundy.

Inauguracyjny niedzielny wyścig klasy 1 odbył się w deszczu. Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad rywalami zdobył Denis Koch #74. Jerzy Mieloch Sr #99 stoczył zaciętą walkę o drugą lokatę z Christofem Petersem #27 (WMS Racing Team), który mimo deszczu jechał bardzo agresywnie i po dwóch okrążeniach prowadzenia przed Seniorem wywrócił się, tracąc szansę na drugie miejsce.
W drugim biegu nitka toru była już sucha i bezdyskusyjnie zwyciężył Jerzy Mieloch Sr #99. Senior wziął odwet za pierwszy bieg i zdublował wszystkich swoich rywali.

Podobna sytuacja pogodowa miała miejsce podczas wyścigów klasy 2. W pierwszym „ mokrym" biegu pierwszą pozycję wywalczył Marcus Andruchewicz #3 (Preusen RT), pokonując Daniela Bergaua #18 Scootershop 53 RT) i Maxa Moutschke #24. Drugiego biegu Marcus niestety nie ukończył z powodu defektu technicznego, co pozwoliło Danielowi zająć pierwszą lokatę.

Przed pierwszym biegiem klasy 3 w paddocku zapanowała nerwowa atmosfera. Tor w wielu miejscach zaczął przesychać, jednak pojawiające się na horyzoncie chmury nie wróżyły nic dobrego. Szefowie teamów i zawodnicy musieli błyskawicznie podjąć decyzję na jakich oponach wystartować.
Część zawodników wystartowała na oponach deszczowych, część na slickach. Szymon Rajczak #89 (Polini) z Mieloch Racing Team zdecydował się założyć z przodu oponę deszczową, z tyłu suchą. Jak się okazało podczas wyścigu wybór był trafny. Zwycięzca Daniel Koch #3 i Szymon użyli takiej samej konfiguracji. Szymon Rajczak ostatecznie wywalczył pozycję drugą pokonując Maxa Kretschmera #13 (Scootershop53 RT), który wystartował na slickach. Jadący w czołówce Jan Weber #66 ze Stage6 Racing Team niestety nie ukończył pierwszego biegu z powodu defektu technicznego. Jerzy Mieloch Junior #88 z Mieloch Racing Team (Stage6)uplasował się na pozycji szóstej.

W drugim biegu tor był już całkowicie suchy. O pierwszą lokatę rywalizowali zaciekle Jan Weber #66 ze Stage6 RT i Max Kretschmer. W osiemnastym okrążeniu podczas dublowania zawodnika Jan Weber wywrócił się. Ponieważ wypadek wyglądał bardzo groźnie wyścig został przerwany. Na podstawie decyzji sędziów wyścig nie został wznowiony, uznano wyniki z okrążenia poprzedzającego wywrotkę i zwycięzcą wyścigu został Jan Weber #66. Jako trzeci linię mety przejechał Daniel Koch. W wyścigu doskonale pojechał Jerzy Mieloch Jr, który wyprzedził swojego kolegę z teamu, Szymona Rajczaka i zakończył bieg na pozycji 4.

Następna runda odbędzie się 25-26 lipca w Harz Ring.

Wyniki z wyścigów

IDSM Walldorf 2009IDSM Walldorf 2009 1
IDSM Walldorf 2009 kaluza na torzeIDSM Walldorf 2009 mieloch
IDSM Walldorf 2009 mieloch racingIDSM Walldorf 2009 mieloch seonior
IDSM Walldorf 2009 niemiecki zawodnikIDSM Walldorf 2009 skuter wyscigowy
IDSM Walldorf 2009 start do wyscigu suchegoIDSM Walldorf 2009 start wyscigu mokry