tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Europy w Kielcach 2011 - prawdziwe enduro rozpoczęte
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Europy w Kielcach 2011 - prawdziwe enduro rozpoczęte

Autor: Informacja Prasowa 2011.05.11, 15:27 1 Drukuj

Zawodnicy startujący w mistrzostwach starego kontynentu, które zostały rozegrane w miniony weekend w Kielcach, mieli do pokonania ponad 350 kilometrów po bardzo wymagającym terenie.

Organizator zawodów – Kieleckie Towarzystwo Motorowe „Novi” Korona – już tradycyjnie przygotował bardzo ciekawą i wymagająca imprezę. Zawodnicy mieli do pokonania dwie bardzo długie (7 -8 minut) próby przejeżdżane trzykrotnie każdego dnia. Start oraz baza zawodów, podobnie jak w zeszłym roku, usytuowane były na terenie kieleckiego MOSiR-u a dokładnie na stadionie Korony Kielce. Okazały stadion dodawał splendoru imprezie, która przyciągnęła 176 zawodników (w tym 4 kobiety) z 17 państw. Wraz z mistrzostwami Europy rozegrano także pierwsza i drugą rundę Pucharu Krajów Europy Środkowej (MACEC), Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

W generalce zawodów tryumfował młody, zaledwie 19-letni zawodni brytyjski Daniel McCanney. Z polskich zawodników najlepiej wypadł kielczanin Michał Szuster, wygrywając w sobotę klasę E2, a w niedzielę zajmując drugą lokatę. Michał, dwukrotny Mistrz Europy, zajął 7. i 8. miejsce w Generalce zawodów. Oto jak podsumował zmagania na podkieleckich trasach.

„Przyznam, że ten start po blisko półrocznej przerwie, na nowym i mocniejszym motocyklu, w nowej klasie E2 Senior, stanowił dla mnie sporą niewiadomą. Tym bardziej cieszę się z uzyskanych wyników, bo w kolejnych startach może być już tylko lepiej. Przyznam, że przystąpiłem do tych zawodów niejako „z marszu”. Nie było zbyt wiele czasu, by do końca oswoić się z nowym motocyklem, o większej pojemności. Na trasie, która z racji błota oraz licznych dziur, wcale nie była taka łatwa, spisywał się on bez zarzutu. Miałem jedynie niewielkie problemy z ustawieniem zawieszenia, ale z każdą próbą jechało mi się coraz lepiej, o czym świadczy progres rezultatów „wykręcanych” w niedzielę, w porównaniu z tymi sobotnimi. Teraz będę miał trochę czasu na spokojny trening i przygotowanie się do kolejnych startów – dwa tygodnie do III i IV rundy mistrzostw Polski w Sokółce oraz miesiąc do European Enduro Championship w Rumunii.”

Również pozostali Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Po sobotnich problemach i trzynastym miejscu Marcina Frycza w klasie E1 w niedzielę było znacznie lepiej. Marcin zameldował się na 8 pozycji. Również Paweł Szymkowski, startujący w klasie E2/E3 Junior, znacznie przyśpieszył po dwunastym miejscu w sobotnich zmaganiach. Niedziela poszła mu znakomicie i zameldował się na mecie tuż za podium na 4 pozycji. Bardzo dobrze pojechał Sebastian Krywult który dwukrotnie zajął siódmą lokatę w klasie E3. Rafał Bracik zajął 19 i 20 pozycję w klasie E1 Junior, a Mateusz Bembenik po 18 pozycji w tej klasie w sobotę niestety z powodu kłopotów z elektryką motocykla nie ukończył drugiego dnia. W klasie Weteran, Grzegorz Chorodyński dwukrotnie zajął 10 pozycję.

Wraz Mistrzostwami rozegrano także Puchar Europy klasy 50 cc. Ubiegłoroczny zdobywca 2 miejsca, Maciej Giemza zameldował się na 3 pozycji.

Impreza, którą ze względu na ilość startujących można nazwać małą Sześciodniówką, przebiegła bardzo sprawnie. Zawody dzięki wzorowej organizacji i wymagającej trasie zostały bardzo dobrze ocenione przez Przewodniczącego Jury, pana Marco Bolzonello.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z Enduro w Kielcach.

Puchar MACEC Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Puchar Polski - Enduro w Kielcach 2011 (19)
Mistrzostwa i puchar polski 2011 - Pierwsza runda w Kielcach (12)
Mistrzostwa i puchar polski 2011 - Pierwsza runda w Kielcach (27)
Puchar MACEC Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Puchar Polski - Enduro w Kielcach 2011
Puchar MACEC Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Puchar Polski - Enduro w Kielcach 2011 (21)
Puchar MACEC Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Puchar Polski - Enduro w Kielcach 2011 (22)
Puchar MACEC Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Puchar Polski - Enduro w Kielcach 2011 (25)
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Enduro w Kielcach - Puchar i Mistrzostwa 2011 (13)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (10)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (13)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (16)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (18)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (3)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (4)
Kielce 2011 enduro pierwsza runda mistrzostw polski (9)
Mistrzostwa Europy Enduro UEM - I Runda W kielcach (10)
Mistrzostwa i Puchar Polski - Kielce 2011 (10)
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę