tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Europy Ice Racing - Frank Zorn podbija Sanok

Mistrzostwa Europy Ice Racing - Franz Zorn podbija Sanok

Autor: . Daniel Kapica 2008.01.28, 17:27 4 Drukuj

Frank Zorn pierwszym zawodnikiem spoza Rosji, który wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy w Ice Speedwayu!

Droga Austriaka do złotego medalu rozpoczęła się w sobotę. W półfinale Zorn przegrał tylko raz - w ostatnim swoim starcie w rundzie zasadniczej. Pokonał go, mający pecha na początku zawodów, Rosjanin Igor Kononov. Po rozegraniu dwudziestu wyścigów okazało się, iż o pierwsze i o trzecie miejsce trzeba rozegrać biegi dodatkowe. W wyścigu o najniższy stopień podium zwyciężył Antti Aakko (Finladnia) przed Stefanem Pletchacherem (Niemcy), zaś w gonitwie o zwycięstwo w półfinale pierwszy na mecie pojawił się Zorn przed młodym Romanem Akimenko z Rosji.

Większe emocje przyniósł niedzielny finał, w którym po raz kolejny pecha miał Igor Kononov. W czwartym wyścigu dotknął taśmy i w ten sposób przekreślił swoje szanse na zdobycie medalu z najcenniejszego kruszcu. Niedzielny turniej rozpoczął się pechowo również dla Grzegorza Knappa. W momencie, gdy Grzegorz dzielnie bronił punktowanej trzeciej pozycji, jego maszyna odmówiła posłuszeństwa. W kolejnych gonitwach Knapp pokazał ogromnego ducha walki i pomimo tego, że ani razu nie udało mu się ukończyć gonitwy powyżej 3-ciego miejsca, otrzymał od publiczności w pełni zasłużone, głośnie brawa.

Podium finału Indywidualnych Mistrzostw Europy wyglądało identycznie jak w rozegranym w sobotę półfinale. Obyło się przy tym bez biegów dodatkowych, gdyż Zorn pewnie wygrał w 19-stym biegu z Akimenko, a w gonitwie ostatniej Aakko nie dał szans rywalom, gromadząc punkty pozwalające na zajęcie 3-ciego miejsca.

Na szczegółową relację z tych zawodów zapraszamy Państwa do naszego serwisu już w tym tygodniu.