tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miêdzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w wy¶cigach skuterów rozpoczête

Miêdzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w wy¶cigach skuterów rozpoczête

Autor: Informacja prasowa 2009.04.09, 14:34 Drukuj

W dniach 4 - 5 kwietnia na torze kartingowym w Templinie (Niemcy) odbyła się długo oczekiwana pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM

W dniach 4 - 5 kwietnia na torze kartingowym w Templinie (Niemcy) odbyła się długo oczekiwana pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM. Ku zadowoleniu zawodników z Niemiec, Czech i Polski, dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda.

W sobotę miały miejsce treningi dowolne i kwalifikacyjne wszystkich klas oraz wyścig 3-godzinny, który rozpoczął się o godzinie 14:06. Wzięło w nim udział 15 drużyn. Zwyciężył Mieloch Racing Team z przewagą 7 okrążeń nad Preussen Racing Team 24, który przejechał 164 okrążenia. Trzecie miejsce zdobyła drużyna RSP, która przejechała 163 okrążenia. Bracia Chadrysiak uzyskując bardzo dobre czasy, mimo ponad 20 minutowej przerwy spowodowanej naprawą uszkodzenia, linię mety przejechali na pozycji 9. Debiutujący w wyścigach wielogodzinnych CMA RT uplasował się na miejscu 14.

W klasie 1, w obu biegach, zaraz po starcie prowadzenie objął Jerzy Mieloch Senior i dojechał do mety na pozycji lidera z miażdżącą przewagą nad swoim największym konkurentem Tobias'em Proftenhauer'em, który niestety nie ukończył pierwszego biegu z powodu defektu technicznego. Najlepszy czas okrążenia należał do Jerzego Mielocha Seniora i wynosił 1:02.587.

W klasie 2 wystartowało 20 zawodników. W obu biegach niepokonany był Daniel Bergau ze Scootershop 53 Racing Team. Pozostałe miejsca na podium należały do Tima Grothe ze Stage6 Racing Team i Chris'a Spiecker'a. W drugim biegu obaj zaciekle walczyli o drugą pozycję. Ostatecznie jednak tuż za liderem linię mety przejechał Chris. Kevin Chadrysiak w obu wyścigach uplasował się na pozycji 5. Michał Adamiszyn z CMA RT był 13 i 17. Najlepszy czas okrążenia wykręcił Chris Spiecker - 56.680.

Królewska klasa 3 w tym roku połączona została z klasą 4, co sprawiło, że na linii startu stanęło łącznie siedemnastu zawodników. W pierwszym biegu zaciętą, pełna emocji, walkę o czołowe pozycję toczyli: Ronnie Mengel, Jan Weber (Stage6 RT) oraz Max Kretschmer. Szymon Rajczak z Mieloch RT utknął na sześć okrążeń za Philip'em Winkel'em z klasy 4. Po jego wyprzedzeniu ruszył w pogoń za swoimi rywalami. Niestety wyścig został przerwany po szesnastu kółkach z powodu groźnie wyglądającej kraksy Max'a Kretschmer'a, który na prostej startowej, przy prędkości ponad 100 km/h, zahaczył dublowanego zawodnika i wypadł z toru. Na szczęście obyło się bez większych obrażeń. Startujący zostali sklasyfikowani po 15 okrążeniu i ostatecznie zwycięzcą okazał się Ronnie Mengel, przed Janem Weber'em i Max'em Kretschmer'em. Szymon Rajczak zajął miejsce 4. Jerzy Mieloch Jr. był 5. W drugim wyścigu można było podziwiać agresywną jazdę Juniora, który zaciekle walczył o piątą pozycję z Danielem Kochem, ostatecznie pokonując rywala. Zwycięzcą został Ronnie Mengel, do którego należał najlepszy czas okrążenia: 55.907. Szymon Rajczak zajął miejsce 3. Warto dodać, że zawodnik ten jako jedyny startował na skuterze z gaźnikiem 19 mm przy dopuszczalnym 21 mm.

Przed zawodnikami kolejna runda IDSM, która odbędzie się 25-26 kwietnia w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry.