tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michelin Power Pure - Fran
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Michelin Power Pure - Fran

Autor: Lovtza 2010.03.17, 12:06 7 Drukuj

Jeśli deklaracje Michelina znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to można mówić o dużym postępie

Po zaprezentowaniu w roku ubiegłym nowej opony super sportowej Power One, w obozie Michelina przyszedł czas na odświeżenie oferty w gamie sport. Mówimy tutaj o gumach przeznaczonych do drogowego, codziennego użytku dla motocykli sportowych. Co nowego Michelin oferuje w nowym modelu Power Pure?

NAS Analytics TAG

Tym, co ma być największą nowością jest niska masa. Co prawda francuski producent nie podaje masy swego produktu, ale deklaruje, że komplet nowych Power Pure jest o kilogram lżejszy, od najlżejszego kompletu opon konkurencji. Jeśli deklaracje te znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to można mówić o dużym postępie. Ciężar opon w sposób bezpośredni wpływa na moment żyroskopowy generowany przez obracające się koła oraz na wartość masy nieresorowanej. Oba te parametry mają fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o łatwość i precyzję sterowania motocyklem.

Nowa opona wykonana jest w technologii wieloskładnikowej. Mieszanki dobierane są osobno na przednią i tylną oponę, ich dokładny rozkład zobaczycie na zdjęciu obok. Uwagę zwraca większy udział miękkiej mieszanki zastosowanej na bokach profilu opony. Dzięki temu motocykl wcześniej, czyli przy niższych kątach pochylenia, porusza się na miękkiej mieszance. Widać to wyraźnie w porównaniu z poprzednikiem, czyli Pilot Power 2CT.

Michelin Power Pure to także nowy kształt bieżnika oraz nowy karkas, do którego budowy wykorzystano lekkie i wytrzymałe włókna aramidowe. Nowa guma zawierać ma w sobie doświadczenie wyniesione przez francuski koncern z wyścigów, a przede wszystkich z udziału w morderczych wyścigach Endurance. Michelin mówi bardzo dużo o nowej jakości i przewadze nad rywalami. Czy tak jest w rzeczywistości? Trudno powiedzieć, z pewnością jednak poprzednik, czyli Pilot Power 2CT cieszył się bardzo dobrą opinią użytkowników.

Power Pure już teraz osiągalna jest u sprzedawców. Dostępne rozmiary to:

Przód:

120/60ZR17
120/70ZR17

Tył:

160/60ZR17
180/55ZR17
190/50ZR17
190/55ZR17 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
MichelinPowerPure Almeria2010 0294
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
MichelinPowerPure Almeria2010 0268
Michelin opona motocyklowa
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:Bim 17/03/2010 20:19

PYtanie ile to kosztuje?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr