tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michał Latoch na Baja Carpathia Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Michał Latoch na Baja Carpathia

Autor: Informacja prasowa 2017.05.12, 09:51 Drukuj

6 i 7 maja odbył się rajd Baja Carpathia w Stalowej Woli. Postanowiłem pojechać na ten rajd, gdyż to była idealna okazja na przetestowanie nowego zawieszenia od Wojtka Szczepańskiego oraz nowego mocowania roadbook-a. Przyjechaliśmy w piątek 5 maja wieczorkiem aby na spokojnie rozpakować sprzęt, zobaczyć starych znajomych i zrobić odbiór administracyjny.

Pierwszy dzień zmagań zaczął się od badań technicznych maszyn, które odbyły się w jednej z okręgowych stacji diagnostycznych. Mój sprzęt badanie przeszedł bez najmniejszego problemu. Niestety dzień przed wyjazdem organizator ogłosił że dnia 6 maja zostanie odwołany 60 km odcinka z przyczyn braku pozwolenia od nadleśnictwa. Mocno mnie to zdziwiło, bo jak można ubiegać się o pozwolenie parę dni przed rajdem? 5 maja odbył się tylko maratoński odcinek o długości 5.69 km - tzw. prolog.

~~~~~------~~~~~

Po Badaniu technicznym o godzinie 15:00 odbyła się uroczysta ceremonia startu, a o 16:50 miałem start do prologu. Udało mi się zająć 1 miejsce na prologu, z czasem 6:33, wiec stwierdziłem, że nie jest źle. Następnego dnia miały miejsce 2 oesy o długości 85 km. Wyjazd do 1 oesu  z samego rana, z dość nieprzyjemną, deszczową pogodą. Po dojazdówce 15 km na poligon w Nowej Dębie wystartowaliśmy do odcinka. Po 5 km jazdy zacząłem zastanawiać się, czy to rajd cross country, czy jednak przeprawowy, bo było masakrycznie dużo wody. To sprawiło, że moje gogle strasznie parowały i następne 80 km jechałem praktycznie bez nich. To niestety przyczyniło się do słabego wyniku na trasie, mogłem jechać tylko zachowawczo - na 50 % gdyż piach, deszcz, błoto - wszystko wpadało mi do oczu. Mimo tego wykręciłem drugi czas. Na drugim oesie, również o długości 85 km zmieniłem już szybkę na podwójną, która nie parowała i mogłem jechać swoje. Miało to niebagatelny wpyłw na moją wygraną odcinka specjalnego. Dodam, że Baja Carpathia to był dla mnie świetny trening przed greckim rajdem Hellas Rally, na który wyjeżdżam ze swoją ekipą już 18 maja. Tam dopiero będzie mocne ściganie.

Przypominam też o mojej akcji charytatywno-crowdfundingowej Od Zera do Bohatera. Będę wdzięczny za każde wsparcie.

Trzymajcie kciuki za mój start w Grecji i to, że uda mi się pojechać na Dakar! Więcej o akcji znajdziecie tutaj.

Michal Latoch Baja Carpathia 2017 04

Michal Latoch Baja Carpathia 2017 11

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę