tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Max Biaggi przechodzi na sportową emeryturę NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Max Biaggi przechodzi na sportową emeryturę

Autor: Lovtza 2012.11.07, 14:01 7 Drukuj

Dwukrotny Mistrz Świata Superbike, Max Biaggi ogłosił dziś na konferencji prasowej na torze Vallelunga, że po 21 latach ścigania się, przechodzi na sportową emeryturę. 41-letni Włoch w trakcie swojej kariery wygrywał 63 razy w najważniejszych seriach wyścigowych. 29 razy w klasie 250cc zdobywając cztery tytuły Mistrza Świata, 13 razy w MotoGP (GP500) oraz 21 razy w World Superbike.

Oto co Biaggi miał do powiedzenia: „To była najdłuższa noc, ale cieszę się że w końcu odchodzę. Nie chcę być tak jak politycy przyklejony do stołka. Dużo o tym myślałem, zastanawiałem się czy mam kontynuować przez 1 lub 2 lata, czy przestać. Zdecydowałem, że odejdę teraz. Moja rodzina również jest uwzględniona w tej decyzji, nadszedł już bowiem czas, abym spędził z nią trochę czasu. Nie chcę jednak, aby był to smutny dzień. W przeciwieństwie do Doohana, kończę z wyścigami ponieważ chcę tego, a nie dlatego że przestałem być konkurencyjny. Napisałem kilka ważnych kart w historii wyścigów motocyklowych, dostałbym kontrakt, gdybym tego chciał, ale odchodzę bez żalu. Chciałbym podziękować tym, którzy towarzyszyli mi przez ostatnie 20 lat. To był trudny wybór, ale dokonany bez nacisków. Odchodzę stojąc na obu nogach, podczas gdy innych zmuszały do tego poważne kontuzje. Myślę o dalszej współpracy z Aprilią, wkrótce dowiecie się więcej na ten temat.”

Max, dziękujemy za dwie dekady wyścigowych emocji!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę