tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Matthieu Lagrive w IOM TT. Czterokrotny mistrz FIM EWC szuka nowych wrażeń wyścigowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Matthieu Lagrive w IOM TT. Czterokrotny mistrz FIM EWC szuka nowych wrażeń wyścigowych

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.02.03, 16:15 Drukuj

Matthieu Lagrive zdobył cztery tytułu Mistrza Świata Endurance, a teraz chce spróbować czegoś nowego i zamierza dołączyć do świata wyścigów ulicznych. Zawodnik będzie reprezentował barwy francuskiego zespołu, a Isle of Man Tourist Trophy nie będzie jedynym wyścigiem ulicznym, w którym wystartuje.

Matthieu Lagrive ma 43 lata i cztery razy zdobywał tytuł Mistrza Świata Endurance. Zawodnik startował na motocyklach Yamaha, Suzuki i Kawasaki. Jego największymi sukcesami są wygrana w 24 Hours of Le Mans w 2016 r. i sześć wygranych w wyścigu cyklu FIM EWC na torze Bol d'Or. Oprócz tego startował w Mistrzostwach Świata Supersport i Mistrzostwach Świata Superbike. W swoim CV ma również ukończenie Rajdu Dakar. Teraz zamierza dopisać kolejne wyścigowe wyczyny.

NAS Analytics TAG

Matthieu Lagrive najpierw zaliczy debiut w North West 200, który ma być przygotowaniem do pierwszego startu na Wyspie Man. Oprócz tego planuje kontynuować starty w Mistrzostwach Świata Endurance. W wyścigach ulicznych będzie reprezentował barwy zespołu Optimark Road Racing Team. Zawodnik odwiedził już Wyspę Man, gdzie zapoznawał się z trasą wyścigu: "W ten weekend po raz pierwszy byłem na Wyspie Man, żeby zapoznać się z torem. Jest wiele rzeczy do zapamiętania - zakręty, punkty orientacyjne w postaci domów i słupów oraz nierówności. Wygrałem IRRC Supersport Championship w latach 2018 i 2019 i już wtedy zacząłem myśleć o starcie w Tourist Trophy. Nie mam żadnych celów i zajmie mi kilka lat, zanim zobaczę, jak szybko mogę tu pojechać."

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę