tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marka Jawa powraca!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marka Jawa powraca!

Autor: Lovtza 2016.10.28, 11:12 4 Drukuj

W tym tygodniu informowaliśmy Was, że Mahindra wykupiła prawa do marki BSA. Hindusi przygotowali sobie tym samym bardzo dobrą pozycję do zaatakowania amerykańskiego i europejskiego rynku większymi lepiej wyposażonymi pojazdami oznaczonymi legendarnym logiem.

Gorzka prawda jest jednak taka, że prawdziwe pieniądze robi się na dużych obrotach i w Mahindrze doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego też Hindusi wykupili ostatnio także prawa do czeskiej marki Jawa. Motocykle z Czechosłowacji były niegdyś bardzo popularne w Indiach i miały świetną reputację. Pamiętajmy, że takie marki jak MZ, CZ czy właśnie Jawa w latach 50’ i 60’ konkurowały na światowych rynkach i w międzynarodowym sporcie z japońskimi producentami jak równy z równym.

NAS Analytics TAG

Nowe motocykle produkowane pod marką Jawa powstawać mają w nowych zakładach koncernu w Pithampur i Madhya Pradesh. Oczywiście nie będą to dwusuwy, ale dziedzictwo czeskiej marki jest tak ogromne, że Mahindra będzie mogła skapitalizować nie tylko nostalgię za tym co było kiedyś, ale także wzornictwo i chociażby styl życia, który można zawrzeć w kolekcjach dedykowanej odzieży. Pierwsze motocykle wskrzeszonej Jawy mają powstać w roku 2018, zapewne w 2019 trafią do sprzedaży. Myślicie, że Europie Środkowo Wschodniej, gdzie sentyment do Jawy jest ogromny, miałyby one na komercyjny sukces?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr