tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mahindra finalnie przejęła Pininfarinę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mahindra finalnie przejęła Pininfarinę

Autor: Beavis 2015.12.16, 13:05 Drukuj

Hindusi przejmują legendarne włoskie studio projektowe.

Stojące za projektami Ferrari Enzo, Maserati GranTurismo, ale także Peugeot’a 406 Coupe, studio Pininfarina zostaje finalnie kupione przez Mahindrę. Korporację Mahindra & Mahindra motocykliści kojarzą przede wszystkim z udziału w klasie Moto3 - ten się nie zmniejsza, zespół będzie w przyszłym roku startował pod marką Peugota, którego jednośladową dywizję Hindusi przejęli kilka miesięcy temu.

__________________________________________

Mahindra za 28 mln dolarów wykupiła 76% udziałów w Pininfarinia Design Studio. Hindusi są zainteresowani zakupem pozostałych 24%, dodatkowo wesprą włoskie studio ok. 160 mln dolarów w pożyczkach oraz inwestycjach kierunkowanych na rozwój. Łącznie zakup Pininfariny przekroczy sumę 180 mln dolarów.

Oczywiście, decyzja indyjskiego molocha, którego działania wykraczają daleko poza transport, pokierowana była bez dwóch zdań chęcią dotarcia do ogromnej wiedzy zakumulowanej przez lata działalności Pininfariny. Inna sprawa, że to kolejne całkowite lub częściowe przejęcie europejskiej korporacji przez indyjskich inwestorów (Tata Motors i Jaguar, Bajaj i KTM).

Foto: Pininfarina

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę