tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marcin Kondratowicz mówi o zwycięstwie w Pucharze Suzuki GSX-R 600 cm3

Marcin Kondratowicz mówi o zwycięstwie w Pucharze Suzuki GSX-R 600 cm3

Autor: Informacja prasowa 2009.12.07, 16:48 Drukuj

Moje pierwsze ściganie się zacząłem od klasy pretendent w zeszłym roku na Hondzie CBR 954, a po dwóch rundach zrobiłem licencję i wystartowałem w Pucharze Polski"

Marcin Kondratowicz jest zwycięzcą tegorocznej edycji Suzuki GSX-R Cup w klasie 600 cm3, a jednocześnie bratem ubiegłorocznego lidera tej klasy - Mariusza.

To był twój drugi sezon w wyścigach motocyklowych, jak oceniasz swoje postępy na torze?

Marcin Kondratowicz: Jestem zadowolony z moich postępów w wyścigach motocyklowych. Uważam, że w tak krótkim czasie, wszystko zmierza w dobrym kierunku., zajmując dziewiąte miejsce w generalce. Po tak dobrych wynikach postanowiłem, że zacznę ściganie w następnym roku bardziej poważnie. Kupiłem Suzuki GSX-R 600 i zapisałem się do pucharu Suzuki. Planem było pierwsze miejsce i zdobywanie nowych doświadczeń na torze w Poznaniu i w Czechach. Jestem zadowolony ze zwycięstwa i że od początku mojej dwuletniej kariery nie zatrzymałem się w miejscu, osiągając coraz lepsze czasy.

Wcześniej startowałeś w motocrossie, jak określisz różnice w tych sportach?

MK: Motocross i wyścigi zupełnie różnią się techniką jazdy, jak i przygotowaniem do sezonu. Motocross to sport bardzo kontuzyjny, gdzie wypadki są na porządku dziennym. Na starcie jest około czterdziestu zawodników startujących z jednej linii, wpadających w pierwszy zakręt, walczących w nim na łokcie. Dochodzą do tego skoki na parę metrów i nawierzchnia zmieniająca się z czasem upływu wyścigu. W wyścigach motocyklowych nawierzchnia się nie zmienia, jest cały czas taka sama i nie potrzeba takiego, jak w Motocrossie, przygotowania kondycyjnego. Tu ważniejsze jest przygotowanie motocykla, dobór opon, większa precyzja w jeździe, przyzwyczajenie się do prędkości i mocnych do hamowań przed zakrętami.

Czym był dla ciebie start w Pucharze Suzuki GSX-R Cup?

MK: Jak wcześniej wspomniałem, chciałem podejść do wyścigów poważniej i zdobyć większe doświadczenie, a Puchar Suzuki i otoczenie wokół niego dawały taką możliwość.

Jak podobała ci się tegoroczna nagroda, czyli wyjazd na Grand Prix Macau

MK: Bardzo ciekawa nagroda, o którą warto było walczyć. Jestem zadowolony, że zobaczyłem Grand Prix Macau w Chinach. Zawody, na których kierowcy ścigają się przez środek miasta, dotykając na zakrętach barkami i kaskami bocznych barierek. Nocowałem w hotelu, w którym znajduje się największe kasyno na świecie. W tak krótkim czasie zwiedziłem Hong Kong, poznałem kulturę tamtych ludzi, która jest całkiem inna, niż nasza. Dużo rzeczy jest nie do opisania, trzeba by było je przeżyć i zobaczyć na własne oczy.

Jak oceniasz tegoroczny sezon WMMP?

MK: Ten sezon zawsze będzie mi się kojarzył z tragicznym wypadkiem Kuby Dereckiego, o którym było bardzo głośno. Ścigałem się wcześniej w motocrossie, gdzie widziałem i sam odczuwałem wypadki, o których trzeba było zapomnieć, otrzepać się i ścigać dalej. Lecz ten wypadek pomimo tak szybkiej i znakomitej interwencji (którą trzeba pochwalić) naprawdę mną wstrząsnął. Poza tym myślę, że sezon przebiegł dobrze i bez większych wpadek.

W tym roku byłeś też drugi w Pucharze Polski klasy Rookie 600, gdzie zawodnicy na motocyklach Suzuki wypełnili całe podium. Jak oceniasz swoją postawę w tych zawodach?

MK: W Pucharze Polski przegrałem tylko z jednym zawodnikiem. Pomimo tego, jestem zadowolony, ponieważ naprawdę trudno było startować w obu klasach, gdzie trzeba miedzy jednymi treningami oraz wyścigami jednej i drugiej klasy, wszystko opanować i jeździć na różnych oponach. Ta sztuka mimo wszystko udała się, biorąc pod uwagę fakt, że z bratem nie mamy mechanika i wszystko robiliśmy we dwóch. Przy okazji dziękuje za pomoc naszym rodzicom, mojej żonie, kolegom i koleżankom.

Jakie są twoje plany na przyszły sezon?

MK: Na pewno starty w WMMP i miejsce w pierwszej piątce. Oczywiście spróbujemy z bratem startów za granicą, jak tylko znajdzie się dobry sponsor.

Najlepszy wyścig w tym sezonie?

MK: Ostatni w Pucharze Suzuki, ponieważ wykręciłem mój rekord okrążenia na pucharowych oponach - 1:40.930.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę