tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Luca Marini zdobywa drugie zwycistwo z rzdu w japoskim thrillerze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Luca Marini zdobywa drugie zwycistwo z rzdu w japoskim thrillerze

Autor: Informacja prasowa 2019.10.23, 00:11 Drukuj

Zawodnik ekipy Sky Racing Team VR46 w sobotę był najszybszy w kwalifikacjach, a w niedzielę sięgnął po zwycięstwo na torze Motegi.

Marini zaliczył bardzo dobry start maksymalnie wykorzystując trzycylindrowy silnik Triumpha i lekko odskoczył od Lorenzo Baldassarriego z Flexbox HP40. Za ich plecami Thomas Luthi przebijał się z 7. pozycji, a lider tabeli - Alex Marquez - utknął walcząc o 6. pozycję.

NAS Analytics TAG

W połowie wyścigu Marini został wyprzedzony przez Luthiego, a Marquez spadł z czwartego miejsca na dziesiąte. Przewaga Luthiego nad Marinim była niewielka, a wszystko rozegrało się na ostatnich metrach wyścigu.

Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu Marini przypuścił skuteczny atak na Luthiego i nie oddał prowadzenia aż do mety. Trzecie miejsce zdobył Jorge Martin, a Lorenzo Baldassari, pomimo dobrego początku, znalazł się tuż za podium.

Po wyścigu w Japonii Alex Marquez znajduje się na czele tabeli z wynikiem 234 punktów. Ciekawie wygląda sytuacja w pierwszej piątce, ponieważ zamykający ją Brad Binder traci tylko 14 punktów do Thomasa Luthiego (198 pkt.). Prowizoryczne podium klasyfikacji generalnej zamyka Augusto Fernandez z dorobkiem 192 punktów.

Steve Sargent, dyrektor produktu: "Tor Motegi często zapewnia nam świetne wyścigi i ten nie był wyjątkiem. Walka toczyła się o każdy stopień podium, a zawodników dzieliły dziesiąte sekundy. To był trudny weekend dla zawodników i ich ekip, zwłaszcza przez deszczową sobotę. Pomimo tego był to najszybszy wyścig Moto2 na dystansie 22 okrążeń, co pokazuje, że nawet w trudnych warunkach trzycylindrowy silnik 765 od Triumph’a radzi sobie doskonale."

Znany z wyścigów Moto2 silnik 765 jest wzorcem dla motoru 765, który znajdziecie w modelu Street Triple RS. Generuje on 140 koni mechanicznych mocy.

Kolejna runda Moto2 zostanie rozegrana w Australii, w weekend 25-27 października.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr