tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lubuskie: policjanci złapali motocyklowych paserów - części za ponad 180 000 zł
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lubuskie: policjanci złapali motocyklowych paserów - części za ponad 180 000 zł

Autor: Alonzo 2021.03.02, 14:05 3 Drukuj

Policjanci z Sulęcina zlikwidowali punkt handlu kradzionymi częściami do motocykli. Cztery osoby usłyszały zarzut paserstwa. Zabezpieczono części do motocykli Honda, Kawasaki, Yamaha i Suzuki o wartości ponad 180 000 zł.

Udaremnienie nielegalnego obrotu częściami do japońskich motocykli było możliwe dzięki współpracy Centrum Współpracy Służb Granicznych i Celnych w Świecku z policjantami z Sulęcina. Zabezpieczone części pochodziły z motocykli, ukradzionych na terenie Niemiec i Belgii. Zatrzymane osoby zostały złapane na rozkręcaniu pochodzących z kradzieży motocykli. Na terenie posesji znajdowały się ramy,  silniki, koła oraz inne części z sześciu motocykli. Siódmy motocykl był właśnie rozkręcany. Łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów to ponad 180 000 zł.

NAS Analytics TAG

Wartość zabezpieczonych części pokazuje, jak duży i jak dochodowy jest proceder kradzieży motocykli w celu ich rozkręcania i sprzedaży w postaci części zamiennych. 180 000 zł to spora wartość jak na rynek motocyklowy, a taka była wartość skradzionych rzeczy, znalezionych tylko w jednej "dziupli" podczas jednej interwencji Policji. Dopóki będzie silny popyt na tańsze części bez weryfikowania źródła ich pochodzenia, raczej nic nie powstrzyma złodziei przed kradzieżą kolejnych motocykli i następnie przed ich nielegalną sprzedażą po rozkręceniu na części.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę