tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lorenzo mistrzem wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Lorenzo mistrzem wiata

Autor: Jarek "BENITO" Czech 2019.10.27, 20:50 Drukuj

Australijska runda była bardzo emocjonująca, szczególnie że poznaliśmy kolejnego mistrza świata na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Klasa Moto3 rządzi się swoimi prawami. Zawodnicy, to młode chłopaki, jadący zwykle na totalnym limicie, korzystający zarówno z łokci, jak i tunelu aerodynamicznego. Dlatego zwycięzcę poszczególnego starcia często poznajemy dopiero na ostatniej prostej. Tym razem Lorenzo Dalla Porta wiedział, że wygrana daje mu miano Mistrza Świata.

NAS Analytics TAG

Jechał szybko, a zarazem rozsądnie i prowadził przez zdecydowaną część wyścigu. Finalnie jako pierwszy przejechał obok flagi w szachownicę, wyprzedzając swojego kolegę zespołowego o zaledwie 0,077 sekundy. Włoch w swoim piątym sezonie w najmniejszej klasie zdobywa to, o czym marzą tysiące młodzików na całym świecie i jednego tylko nie możemy być pewni, czy po wyścigu szczęśliwszy był sam zawodnik, czy jego ojciec. Lorenzo w tym sezonie 10 razy stawał na podium, z czego 3 razy na jego środkowym i zarazem najwyższym stopniu. Czy taka droga po koronę gwarantuje mu świetlaną przyszłość w wyższych kategoriach wyścigowych? Może jego wygrany sezon nie był zbyt spektakularny, ale wystarczy spojrzeć na Quartararo, któremu wielkich szans w MotoGP z początku nikt nie dawał, a ten ostro namieszał w stawce. Z Lorenzo może być podobnie, więc trzymajmy za niego kciuki.

Drugi motocykl w barwach Leopard Racing prowadzony przez Marcosa Ramireza finiszował na drugiej pozycji, a podium uzupełnił Albert Arenas.
Poza podium znaleźli się: Suzuki na Hondzie, McPhee, młodszy  braci Binderów, Sasaki, Booth-Amos, Arbolino, Nepa, Foggia, Fenati, Lopez, Ogura, Kornfeil, Oncu, Masaki, Yurchenko i Chandler.
Aż jedenastu motocyklistów nie osiągnęło linii mety, co świadczy o zaciętej walce, a często wypadali z toru grupowo.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr