tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Laguna Seca wraca do kalendarza WSBK 2019! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Laguna Seca wraca do kalendarza WSBK 2019!

Autor: Konrad Bartnik 2018.12.21, 17:25 Drukuj

Negocjacje między Dorną, organizatorem wyścigów World Superbike, a władzami kalifornijskiego toru Laguna Seca były bardzo burzliwe, ale udało się w końcu dojść do porozumienia. Amerykański przystanek nie wyleci z kalendarza, będzie jednak mocno okrojony.

Do niedawna losy wyścigów WSBK na Laguna Seca wydawały się przesądzone. Organizatorzy i władze toru zdołali jednak osiągnąć kompromis i w dniach 12-14 lipca zawodnicy mistrzostw świata motocykli produkcyjnych zjawią się w kalifornijskim Monterey. Będą to ostatnie wyścigi WSBK przed absurdalnie długą, prawie dwumiesięczną przerwą letnią.

Na Laguna Seca rywalizować będą niestety wyłącznie zawodnicy klasy Superbike - zabraknie w ten weekend wyścigów klas World Supersport i Supersport 300. Zamiast nich miejscowi widzowie zobaczą "na rozgrzewkę" zmagania kierowców startujących w mistrzostwach MotoAmerica.

Porozumienie osiągnięte w tej sprawie jest bardzo ważne dla całej serii WSBK, której los od dłuższego czasu wisi na włosku. Dlaczego zachowanie rundy na Laguna Seca, nawet w okrojonej formie, jest tak istotne? Po prostu - WSBK to mistrzostwa maszyn produkcyjnych, a USA jest jednym z głównych rynków zbytu dla motocykli z tego segmentu. W przyszłym sezonie zabraknie w tej serii kierowców z USA - PJ Jacobsen i Jake Gagne nie znaleźli miejsca w żadnym z zespołów. Brak wyścigu na amerykańskiej ziemi mógłby więc być dla WSBK ostatnim gwoździem do trumny.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę