tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z kratownicow ram. Czy nowy Monster bdzie rewolucj?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z kratownicow ram. Czy nowy Monster bdzie rewolucj?

Autor: Raff 2020.07.07, 11:26 Drukuj

Brak kratownicowej ramy rurowej, zamiast niej - aluminiowa konstrukcja monocoque. Nowy Ducati Monster, przyłapany w trakcie testów, zapowiada wielką rewolucję w rodzinie.

Od niemal trzydziestu lat historia Ducati Monstera związana była z kratownicową stalową ramą. To element tak oczywisty dla tego motocykla, jak silnik bokser dla BMW serii R albo kardan dla Moto Guzzi. Tymczasem, jak twierdzą dziennikarze z niemieckiego magazynu Motorrad, nowy Monster zerwie z tą wieloletnią tradycją.

NAS Analytics TAG

B ducati-monster-2021

Zdjęcia szpiegowskie, opublikowane na stronie internetowej magazynu pokazują prototyp, który budową i charakterystyką jest zbliżony do Monstera. Jednak wyraźnie widać, że motocykl nie posiada ramy kratownicowej. Zdaniem naszych niemieckich kolegów, zamiast niej zastosowano sztywną aluminiową ramę typu monocoque.

B ducati-monster-2021-als-erlkoenig-erwischt-169fullwidthodcportrait-c8439d71-1703585

Pewne wątpliwości nasuwa jednak silnik, zastosowany w tym motocyklu. Wiele wskazuje, że może być to jednostka 955 cm3 V2 Superquadro. A to już prowadzi do przypuszczenia, że motocykl, który oglądamy, może być równie dobrze prototypem… streetfightera V2. Mamy cichą nadzieję, że tak właśnie jest, bo Monster bez ramy rurowej to trochę taki ciasteczkowy potwór...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr