tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kondratowicz wygrywa BMW AC-Schnitzer RR Cup 2011 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kondratowicz wygrywa BMW AC-Schnitzer RR Cup 2011

Autor: Informacja prasowa 2011.09.07, 09:45 Drukuj

Olsztynianin Marcin Kondratowicz odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej motocyklowego pucharu markowego BMW AC-Schnitzer RR Cup. Dramatyczny, kończący sezon wyścig w Poznaniu, wygrał Wojciech Wróbel.

Zaledwie tydzień po czwartej rundzie w czeskim Brnie, zawodnicy dosiadający motocykli BMW S1000RR pojawili się w Poznaniu, gdzie w miniony weekend odbył się wielki finał tegorocznej edycji pucharu markowego BMW AC-Schnitzer RR Cup.

Po zwycięstwie w Czechach, drugi w tabeli, Jerzy Berger zredukował swoją stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej, Marcina Kondratowicza do zaledwie jedenastu punktów. To właśnie olsztynianin był jednak najszybszy w kwalifikacjach do ostatniego wyścigu na torze Poznań. Losy triumfu w całej serii rozstrzygnęły się już na czwartym okrążeniu, kiedy Berger upadł, przekazując zwycięstwo w ręce ostatecznie czwartego na mecie Kondratowicza.

„W ostatnim wyścigu jechałem trochę wolniej, niż bym chciał, ale czwarte miejsce wystarczyło, aby wygrać w klasyfikacji generalnej – powiedział 30-letni Kondratowicz. - Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że walka w tym roku będzie aż tak zacięta, a poziom tak wysoki, ale od samego początku świetnie czułem się na BMW S1000RR. To najlepszy motocykl na rynku. Bardzo cieszy mnie także nagroda. Po pierwsze daje mi pewność i gwarancję tego, co będę robił na torze za rok. Po drugie jestem przekonany, że dzięki startom w zespole BMW wiele się nauczę.”

„W czwartek przewróciłem się w treningach i naruszyłem bark uszkodzony kilka tygodni temu podczas poprzedniej rundy w Poznaniu, ale nie zamierzałem się poddawać, bo miałem szansę na wygraną w pucharze – wyjaśniał Berger. - Świetnie wystartowałem, a moim celem było dojechanie do mety przed Marcinem. Niestety, zły dobór opon zakończył się uślizgiem przodu i upadkiem. Ciężko pracowałem i czuję niedosyt, ale myśl o nagrodzie i startach w przyszłym roku poprawia mi humor.”

Tymczasem na czele stawki toczyła się dramatyczna walka o wygraną w kończącym sezon wyścigu. Ostatecznie na linię mety najszybsza trójka wpadła niemal jednocześnie, w odstępie zaledwie ośmiu dziesiątych sekundy. Po swoje pierwsze zwycięstwo i trzecie podium w tym sezonie, sięgnął najmłodszy uczestnik BMW AC-Schnitzer RR Cup, Wojciech Wróbel.

„Dałem z siebie wszystko – przyznał 19-latek z Bestwinki. - Dzięki wcześniejszym wyścigom pucharu BMW zdobyłem spore doświadczenie i tym razem nie dałem się wyprzedzić rywalom. W końcu udało mi się wygrać. BMW S1000RR okazało się dla mnie idealnym motocyklem i spisywało się świetnie. Za rok chciałbym startować na nim za granicą.”

Drugie miejsce i piąte podium w tym sezonie pozwoliły na przypieczętowanie trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, pochodzącemu z Gorlic Tomaszowi Serafinowi, podczas gdy podium uzupełnił, finiszując na trzeciej pozycji trzeci raz z rzędu, zielonogórzanin Andrzej Sztuder. Czwarte miejsce w tabeli zapewnił sobie jednak Wróbel, po ośmiu wyścigach w trzech państwach wyprzedzając Sztudera o zaledwie sześć punktów.

Na mecie sezonu na zawodników czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez organizatora pucharu, bielskiego dilera BMW Sikora. Kondratowicz i Berger w ramach nagrody wystartują w przyszłym roku w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski jako oficjalni zawodnicy zespołu BMW Sikora Motorsport, z kolei Serafin wróci do rodzinnych Gorlic nowym motocyklem bawarskiej marki. Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatora.

Ireneusz Sikora, organizator pucharu:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tegorocznej edycji BMW AC-Schnitzer RR Cup, która znów okazała się dużym sukcesem. Gratuluję wszystkim zawodnikom, a w szczególności najszybszej trójce. Wierzę, że za rok Marcin i Jurek dokonają dalszych postępów startując w zespole BMW w mistrzostwach Polski. Jednocześnie zachęcam wszystkich chętnych zawodników do startu w zespole BMW Sikora Motorsport w sezonie 2012.”

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę