tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejna runda Wyścigowym Mistrzostw Polski w ten weekend NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Kolejna runda Wyścigowym Mistrzostw Polski w ten weekend

Autor: Teresa Cichacka 2016.08.04, 13:48 Drukuj

Automobilklub Wielkopolski w dniach 6-7 sierpnia zaprasza na VII i VIII Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Po dwóch wyjazdowych rundach Mistrzostw Polski rozegranych na Węgrzech (PanonniaRing) oraz w Czechach (Most) najszybsi polscy motocykliści wracają na Tor "Poznań".

NAS Analytics TAG

Najwięcej emocji wśród kibiców wywołają na pewno łączone wyścigi klas Superstock 1000 i Superbike. W Superstock 1000, liderem ze 154 pkt. jest Marcin Walkowiak (Motosport Team Toruń, LRP Poland). Marcin od drugiego wyścigu sezonu jeździ fenomenalnie, wygrywając prawie wszystko, na mecie w Moście powiedział.

To był niemal perfekcyjny weekend Poprawiłem także swoją życiówkę w Moście i byłem szybszy niż większość zawodników mocniejszej klasy Superbike, a to pokazuje, jak komfortowo czuję się na moim BMW i oponach Pirelli. Dziękuję całej ekipie, która jak zwykle przez cały weekend pracowała na najwyższym poziomie.

Marcin, który na Torze "Poznań" rozpoczynał swoją karierę w kartingu, zawsze czuje się tu jak w domu, więc rywale będą mieli nie lada kłopot.

Drugi w klasyfikacji sezonu, ze startą 54 pkt., jest Wojciech Wróbel, który choć jeszcze nie wygrał w tym roku, to regularną jazdą w okolicy podium, zapewnił sobie znaczący dorobek punktowy. Trzeci - Daniel Bukowski (Ducati Toruń Motul Team) po dobrym początku sezonu miał groźnie wyglądającą kontuzję ręki, w Poznaniu na pewno będzie chciał odrobić starty do Walkowiaka (57 pkt.), zwłaszcza, że już w Moście, gdzie usiadł na motocykl pierwszy raz po miesięcznej przerwie, z każdym treningiem jechał coraz szybciej, ostatecznie wygrywając niedzielny wyścig. "Buła" jest znany z waleczności więc jego pojedynek z Walkowiakiem na pewno będzie ozdobą poznańskiej rundy.

Wielokrotny mistrz tej klasy - Bartek Wiczyński (LKT Wyczół, BMW Sikora Motorsport), po dość udanym starcie w 1 i 2 rundzie WMMP, skupił się na wyścigach w ramach Mistrzostw Niemiec IDM m.in. zdobywając pierwsze punkt na torze w Zolder, być może zobaczymy go także w Poznaniu.

W klasie Superbike, liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 147 pkt. jest startujący także w Mistrzostwach Świata Superbike - Paweł Szkopek (A.Polski). Paweł tak podsumował swoje boje na czeskim torze:

Po powrocie z mistrzostw świata w USA w Czechach czekał mnie kolejny trudny weekend, ale plan zrealizowałem niemal w stu procentach. Jestem zadowolony z czwartego miejsca w sobotę i cennych punktów. W niedzielę czułem się dużo pewniej, cieszę się z piątego zwycięstwa w tym roku. Przed nami 4 wyścigi w Poznaniu, a w połowie września powrót do walki w mistrzostwach świata World Superbike na niemieckiem torze Lausiztring.

Michał Sembera - Czech - startujący w cyklu WMMP, traci do Pawła zaledwie 23 pkt., ale ich poprzednie starcie na Torze "Poznań" Michał przegrał aż o 38 sekund, czas pokaże, czy teraz walka będzie bardziej wyrównana.

Trzeci z 83 pkt. jest, Paweł Górka (GKM Bałtyk Gdynia, BMW), który po trudnym początku sezonu, zaliczył doskonały start w Czechach (1 i 2 miejsce), czy tym razem Tor "Poznań" będzie dla niego łaskawszy?

W klasie Supersport (600ccm), rywalizacja przebiega pod dyktando Sebastiana Zielińskiego (Ostrowski Klub Motocrossowy, Ultimate Motorsports). "Zioło" po pechowym pierwszym wyścigu, wygrał kolejne 5, co zapewniło mu 35 pkt. przewagi nad równo jeżdżącym w okolicy pudła - Przemysławem Krajewskim (Pro Motor Świdnica). Do walki o tytuł wicemistrza na pewno włączą się Piotr Kloc, 41 pkt. starty oraz Marek Szkopek 91 pkt - wciąż uczący się nowego motocykla - Augusta.

W startującej równolegle klasie Superstock 600, prowadzi Patryk Kosiniak (A.Polski), który zgromadził 155 pkt., wygrywając 4 z 6 dotychczasowych wyścigów. Szymon Strankowski (A.Ostrowski) traci do "Kosy" raptem 19 pkt., regularnie zaliczając podia w każdym wyścigu.

W Pucharze Polski rozegrano dotychczas tylko 4 rundy (2 w Poznaniu i po 1 na Węgrzech i Czechach), ale walka jest tutaj niezwykle zacięta. W Rookie 600 każdy z wyścigów wygrywał inny motocyklista. Liderem z 54 pkt. pozostaje Daniel Wachowski, ale Marcin Rzenno, Marcin Juszczak i  Rafał ochocki mają do niego tylko 7 pkt. starty.

Dotychczasowe zmagania w klasie Rookie 1000 zdominował Rafał Łyko, 2 wygrane i równa jazda dała mu 80 pkt. O dalsze stopnia podium zacięcie będą rywalizować Łukasz Mierzwiński (42 pkt. starty) i i Jarosław Jakubowski (41 pkt. starty).

W Młodzieżowym Pucharze Polski 2016 w klasie Open 125, którego wyścigi zostaną rozegrane na Torze "Poznań" w niedzielę 7 sierpnia br. walka jest bardzo wyrównana, prowadzi Filip Kurek (57 pkt), przed Markiem Tomaszewskim (49 pkt) i Kamilem Łabieńcem (49 pkt), w klasie Moto 3 o triumf w generalce walczą Piotr Besiekierski (103 pkt) oraz Łykasz Wieczorek (95 pkt.)

Automobilklub Wielkopolski serdecznie zapraszamy na Tor "Poznań" wszystkich sympatyków wyścigów motocyklowych by wspierać pojedynki motocyklistów dopingiem. Będzie to już przedostatnia szansa w tym sezonie by podziewać najwspanialszych polskich jeźdźców.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę