tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Klaudia Szmaj - pierwsza Polka z licencj ulow
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Klaudia Szmaj - pierwsza Polka z licencj ulow

Autor: Dawid Stolicki 2013.07.25, 13:49 Drukuj

O ile w off-roadzie kobiety w Polsce zajmują co raz bardziej ugruntowaną pozycję, o tyle w żużlu, nazywanym "czarnym sportem" jest to zupełna nowość. Klaudia Szmaj jest pierwszą w Polsce kobietą, która uzyskała licencję uprawniającą do występów w ligowych zawodach.17-latka kilka dni temu, na torze w Opolu zdała swój egzamin żużlowy i od tamtej chwili może się poszczycić możliwością stawania na starcie, ramię w ramię z męską grupą zawodników.

Pasją do żużla Klaudia zaraziła się od swojego kuzyna, jeżdżacego dla Unii Tarnów Macieja Janowskiego, który jest jednym z bardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Początek kariery Klaudii sięga ubiegłego sezonu, gdy po raz pierwszy, jako pasażer dosiadła prawdziwej żużlówki. Pierwsze kroki Szmaj stawiała w miniżużlu, jednak już po dwóch miesiącach od debiutu, rozpoczęła ona starania o kartę przetargową do startów w zawodach ligowych. Niestety problemy związane z kontuzją skutecznie pokrzyżowały jej ówczesne plany, w związku z czym marzenia  o startach na żużlu musiały zaczekać do lipca tego roku.

NAS Analytics TAG

Co więcej, Klaudia została również oficjalną zawodniczką Stelmetu Falubaz Zielonej Góry, który wziął ją pod swoje skrzydła. Zachwycony jej postawą prezes zielonogórskiego klubu, Robert Dowhan podpisał z nią oficjalny kontrakt. Póki co Szmaj na torze pojawia się wyłącznie treningowo, jednak jak sama przyznaje, nie zamierza być tylko i wyłącznie medialną maskotką Falubazu.

Gratulujemy odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć Klaudii powodzenia w dalszych treningach i planowanych startach!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr