tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Klaudia Szmaj - pierwsza Polka z licencją żużlową
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Klaudia Szmaj - pierwsza Polka z licencją żużlową

Autor: Dawid Stolicki 2013.07.25, 13:49 Drukuj

O ile w off-roadzie kobiety w Polsce zajmują co raz bardziej ugruntowaną pozycję, o tyle w żużlu, nazywanym "czarnym sportem" jest to zupełna nowość. Klaudia Szmaj jest pierwszą w Polsce kobietą, która uzyskała licencję uprawniającą do występów w ligowych zawodach.17-latka kilka dni temu, na torze w Opolu zdała swój egzamin żużlowy i od tamtej chwili może się poszczycić możliwością stawania na starcie, ramię w ramię z męską grupą zawodników.

Pasją do żużla Klaudia zaraziła się od swojego kuzyna, jeżdżacego dla Unii Tarnów Macieja Janowskiego, który jest jednym z bardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Początek kariery Klaudii sięga ubiegłego sezonu, gdy po raz pierwszy, jako pasażer dosiadła prawdziwej żużlówki. Pierwsze kroki Szmaj stawiała w miniżużlu, jednak już po dwóch miesiącach od debiutu, rozpoczęła ona starania o kartę przetargową do startów w zawodach ligowych. Niestety problemy związane z kontuzją skutecznie pokrzyżowały jej ówczesne plany, w związku z czym marzenia  o startach na żużlu musiały zaczekać do lipca tego roku.

Co więcej, Klaudia została również oficjalną zawodniczką Stelmetu Falubaz Zielonej Góry, który wziął ją pod swoje skrzydła. Zachwycony jej postawą prezes zielonogórskiego klubu, Robert Dowhan podpisał z nią oficjalny kontrakt. Póki co Szmaj na torze pojawia się wyłącznie treningowo, jednak jak sama przyznaje, nie zamierza być tylko i wyłącznie medialną maskotką Falubazu.

Gratulujemy odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć Klaudii powodzenia w dalszych treningach i planowanych startach!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę