tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki zorganizowao testy motocykli na Torze Modlin. Bdzie powtrka!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki zorganizowao testy motocykli na Torze Modlin. Bdzie powtrka!

Autor: Redakcja 2022.06.21, 14:31 Drukuj

Gdzie najlepiej sprawdzić możliwości najnowszych wersji Ninja 1000SX lub H2 SX? Jeśli jazda ma być ostra i jednocześnie bezpieczna, to jedynym środowiskiem, które spełnia te wymagania, jest profesjonalny tor. Kawasaki Polska nie uznaje półśrodków, dlatego dla testów swoich motocykli wybrało jedno z najlepszych miejsc w Polsce, gdzie można jeździć szybko i czerpać wszystko, co najlepsze z symbiozy człowieka i motocykla. Mowa oczywiście o Torze Modlin.

Ten rok jest dla Kawasaki bardzo, bardzo szybki. Po trzyletniej przerwie wreszcie powróciło Isle of Man TT, co okazało się fantastycznym wydarzeniem dla Kawasaki i przyniosło podium w wyścigach Superbike, Supersport, Supertwin i Senior TT. Finalnie wysiłki "Zielonych" zostały nagrodzone w tym najtrudniejszym wyścigu na świecie aż czterema miejscami na pudle. Kawasaki wspiera sport, ale nigdy nie zapomina, że jest marką wszystkich motocyklistów, dlatego umożliwia chętnym zweryfikowanie swoich wyobrażeń o jeździe na dwóch kołach za pomocą najbardziej zaawansowanej, japońskiej technologii.

NAS Analytics TAG

Zresztą cel marki jest jasno określony. To "umożliwienie kierowcom kontroli nad wysoko wydajnymi maszynami, z zachowaniem radości jazdy". Powyższe hasło znajdziecie na stronie internetowej Kawasaki Polska, natomiast podczas zorganizowanych akcji, takich jak ostatnie spotkanie na Torze Modlin, można przekonać się, co ono oznacza w praktyce.

Kawasaki Tor Modlin 11.05.2022 114

Dlaczego tor? Częściowo już sobie na to odpowiedzieliśmy. Tor to przede wszystkim doskonale skrojona pod motocyklistów infrastruktura. Obiekt w Nowym Dworze Mazowieckim, jak każdy profesjonalny tor, przygotowany jest taki sposób, że nawet w razie wyjechania poza nitkę, nie ma ryzyka zderzenia z latarnią, krawężnikiem, ani żadnym elementem znanym z dróg publicznych. Zwykle wokół toru rośnie trawa, w najgorszym razie można zaliczyć zderzenie z oponami lub plastikową barierą. Dzięki temu uczestnicy testów mogą skupić się na motocyklu i jego odpowiedzi na niełatwe przecież wyzwania jazdy po sinusoidach trasy.  

Dla uczestników testów na pewno ważny jest również fakt, że Kawasaki przygotowuje park maszyn nienagannych techniczne i każdorazowo dokładnie sprawdzonych. Nie każdy jednoślad może sprostać warunkom toru. Pamiętajmy, że motocykl poddawany jest wówczas większemu obciążeniu, niż w ruchu ulicznym, zaś wszelkie zaniedbania mogą się szybko ujawnić. Jazda po torze to w zasadzie ciągłe przyspieszanie i hamowanie, gwałtowne zmiany obciążenia, praca sprzęgłem. Jeśli którykolwiek z tych elementów zawiedzie, pojawiają się problemy.

Kawasaki Tor Modlin 11.05.2022 74

Udostępniając swoje motocykle do jazd wielu różnym motocyklistom, o różnej historii i doświadczeniu, Kawasaki prezentuje również niezachwianą pewność swoich pojazdów. I chce przekazać to zaufanie każdemu uczestnikowi jazd na Torze Modlin.

Kiedy odbędą się kolejne testy motocykli Kawasaki? Następna impreza już wkrótce. Zaglądajcie na profile Kawasaki i Toru Modlin. Oczywiście my również poinformujemy was z wyprzedzeniem, kiedy ponownie można dosiąść najlepszych maszyn "Zielonych" i sprawdzić, co potrafią.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr