tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki W800 przerobione na... motocykl crossowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki W800 przerobione na... motocykl crossowy

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.13, 12:15 Drukuj

Francuska firma MRS Oficina, która współpracuje z Kawasaki France, wypuściła ciekawą przeróbkę modelu W800. Nie powstydziłby się jej żaden miłośnik jazdy w terenie.

Kawasaki W800 to jeden z ostatnich motocykli, który podejrzewalibyśmy o potencjał do przerobienia na terenówkę, ale Francuzi podjęli się tego zadania i wyszło im to po prostu świetnie. Motocykl wygląda tak, jakby był gotowy do produkcji i z pewnością W800 w scramblerowym wydaniu mógłby pojawić się na rynku w podobnej formie.

NAS Analytics TAG

W silniku nie zaszło wiele zmian - nadal generuje on maksymalną moc 48 koni mechanicznych i ma pojemność 773 cm3. Przeprojektowano jedynie układ wydechowy, który został umieszczony na tyle wysoko, że tylko całkowite utopienie motocykla mogłoby mu zagrozić. Rama pozostała nietknięta z wyjątkiem miejsc montażu zbiornika paliwa, który jest węższy od oryginału. Nowy wahacz jest krótszy od standardowego i wykonany z aluminium. Z tyłu znajdziemy amortyzatory Öhlins, a z przodu - widelec Showa z modelu KX450F. Hamulce pochodzą od firmy Beringer.

Prace nad motocyklem trwały łącznie około 400 godzin. Pomalowano go w barwy nawiązujące do modelu KX500 i okraszono numerem 1 odnoszącym się do Eliego Tomaca, który jest zawodnikiem Kawasaki w AMA Supercross Championship. Ciekawe, czy motocykl stanie się inspiracją dla Kawasaki do zaprojektowania scramblera na bazie W800. Z pewnością znaleźliby się chętni do ugoszczenia takiego sprzętu w swoich garażach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr