tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kaski Jiekai - potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kaski Jiekai - potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne!

Autor: Michał Brzozowski 2017.02.27, 12:31 5 Drukuj

Jak donosi jeden z naszych czytelników, potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne kaski Jiekai pojawiły się na jednym z portali ogłoszeniowych. "Kask szczękowy Jiekai Japońska jakość" kosztuje teraz 329 zł!

W 2014 roku na rynku pojawiły się kaski motocyklowe Jiekai - nowego, japońsko brzmiącego producenta. Niestety kaski Jiekai nie mają nic wspólnego z Japonią (chyba że ich pierwsza litera w nazwie), gdyż produkowane są w Chinach i nie spełniają też żadnych przyjętych na naszym rynku standardów bezpieczeństwa.

~~~~~------~~~~~

W 2014 roku niewielką liczbę kasków tej firmy zarekwirowano dostawcy w Petersburgu. Kaski Jiekai model JK 100/1000 (JK 100 - sygnatura na opakowaniu, JK 1000 sygnatura na kasku) poddano wtedy testom, a ich wyniki okazały się przerażające. Kaski nie zapewniały wystarczającej absorbcji energii w czasie zderzenia, dodatkowo też paski mocujące kask pod brodą motocyklisty można było wyrwać mocniejszym szarpnięciem...

Większość z nas, motocyklistów, uczulona jest na produkty chińskie, wyglądające tandetnie i kosztujące w zakupie 30 - 60 zł. Jednakże kaski Jiekai, które pojawiły się ostatnio na jednym z rodzimych portali ogłoszeniowych, to egzemplarze kosztujące 329 zł i wyglądem przypominające normalnej jakości, spełniające normy kaski. Wyglądają tak, jak ten pokazany przez litewskiego użytkownika youtuba:

Jakość wykonania już przy pierwszym zetknięciu z tym produktem okazuje się niewystarczająca. Blenda przeciwsłoneczna nie chce się schować do końca, następnie nie chce się wysunąć, co powoduje irytację u osoby kręcącej filmik. Już to powinno zaniepokoić każdego, kto kupił tego typu produkt.

Osoba wystawiająca aukcję zatytułowaną "Kask szczękowy Jiekai Japońska jakość" (pisownia oryginalna) szybko ją wycofała z polskiego portalu ogłoszeniowego.

jiekai OLX

Na obecną chwilę kasku nie można odszukać u żadnego sprzedawcy internetowego w naszym kraju, ale bądźcie ostrożni. Pamiętajcie, kask jest najważniejszą ochroną motocyklisty i czasem jedynie jego jakość pozwala nam wyjść cało z opresji. Kupujcie tylko kaski renomowanych firm, z atestem - na naszym rynku obowiązuje homologacja ECE 22-05.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę