tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask motocyklowy, ktry ochroni przed zanieczyszczeniami. Bezpieczny dla gowy i zdrowia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask motocyklowy, ktry ochroni przed zanieczyszczeniami. Bezpieczny dla gowy i zdrowia

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.29, 17:53 Drukuj

Podczas gdy pod kątem innowacji wiele firm głowi się, jak uczynić kaski bardziej multimedialnymi i interaktywnymi, startup Shellios Technolabs postanowił stworzyć kask, który będzie chronił nie tylko głowę od urazów fizycznych, ale także płuca.

Firma Shellios Technolabs pochodzi z New Delhi i stworzyła kask, który posiada system zdolny do oczyszczania powietrza dostającego się do środka. Zastosowany filtr ma chronić m.in. przed pyłem zawieszonym PM2,5, a więc zanieczyszczeniami o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra. To właśnie on jest wskazywany przez WHO jako najgroźniejszy dla zdrowia, a w chińskich miastach doprowadza do tworzenia się gigantycznych chmur smogu. Jak podaje SciDev.net, producent kasku dostał dofinansowanie m.in. od indyjskiego departamentu nauki i technologii.

NAS Analytics TAG

Kask waży 1,5 kg, co jest przyzwoitym wynikiem, a testy udowodniły, że potrafi zmniejszyć zawartość pyłów i zanieczyszczeń w powietrzu aż o 80 proc. System filtracji jest zasilany akumulatorowo. Dodatkowo kask posiada interkom. Nie wiadomo, jak wypada kwestia bezpieczeństwa fizycznego, ponieważ kask spełnia tylko indyjską normę IS:4151. Cena zakupu to równowartość zaledwie 266 zł według kursu z dnia 29 sierpnia. Koszt nowego filtra to z kolei równowartość ok. 12 zł. Można go zamówić na stronie internetowej www.shellios.com. Rozwiązanie jest bardzo ciekawe, zwłaszcza że nie tylko indyjscy motocykliści są narażeni na wdychanie spalin, bo problem ten występuje we wszystkich miastach na świecie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr