tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kamizelka powietrzna - czy warto ją mieć?
NAS Analytics TAG

Kamizelka powietrzna - czy warto ją mieć?

Autor: Artykuł sponsorowany 2013.05.27, 08:46 Drukuj

Co chroni Ciebie w trakcie upadku?

Kierowcę samochodu w przypadku kolizji przy niewielkiej prędkości chroni  wiele systemów takich jak poduszki powietrzne czy chociażby pasy bezpieczeństwa. Motocyklista nawet przy niedużych prędkościach narażony jest na bolesny upadek, uderzenie w inny pojazd, krawężnik, latarnię i całą masę rzeczy, które mogą okazać się niezbyt przyjemne przy „bliskim spotkaniu”. Dlatego właśnie każdy z nas stara się jak najlepiej przygotować do jazdy motocyklem. Coraz więcej osób decyduje się na zakup dobrej jakości ubrań motocyklowych, bezpiecznych kasków i porządnych butów. Co jednak można zrobić by nasze bezpieczeństwo weszło na zupełnie inny poziom? Od niedawna kierowcy motocykli mają możliwość znacznej poprawy własnej ochrony dzięki kamizelce z poduszką powietrzną MOTOAIRBAG®.

Czym jest MotoAirbag?

MOTOAIRBAG® to system poduszek powietrznych umieszczonych w kamizelce motocyklowej, który uruchamia się podczas upadku chroniąc szyję, kręgosłup i plecy motocyklisty. Kamizelka jest przeznaczona do noszenia na normalnych kurtkach motocyklowych. Modele są idealnie dopasowane, lekkie (łączna waga około 1400 gramów) i wygodne. Projektantom kamizelki MOTOAIRBAG® zależało przede wszystkim na stworzeniu produktu, który będzie niezawodny i bezpieczny a jednocześnie wygodny w codziennym użytkowaniu. Położono duży nacisk na zapewnienie jak najlepszej wentylacji, dobór wysokiej jakości materiałów, niezawodność systemu rozpoznawania wypadku oraz łatwość obsługi.

Jak to działa?

MOTOAIRBAG® jest aktywowany przez specjalny przewód, który przypięty jest na pierścieniu pasa przymocowanego do siodła motocykla, jest ona jednak zabezpieczona przed przypadkowym otwarciem. Gdy tylko motocyklista zostaje wyrzucony z motocykla na skutek uderzenia, przewód automatycznie uruchamia MOTOAIRBAG®. Jazda motocyklem w kamizelce MOTOAIRBAG® nie powoduje żadnych utrudnień w swobodnym poruszaniu, a w razie wypadku motocyklista nigdy nie pozostaje spięty z motocyklem.

Czas otwarcia MOTOAIRBAG® to maksymalnie 85 milisekund, czyli prawie trzykrotnie mniej niż w przypadku innych poduszek powietrznych dostępnych na polskim rynku. Tak krótki czas otwarcia gwarantuje pełną ochronę i bezpieczeństwo motocyklisty. Pozwala to umieścić MOTOAIRBAG® w czołówce poduszek powietrznych dla motocyklistów w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności.

Jedną z zalet MOTOAIRBAG® jest niewątpliwie możliwość jej wielokrotnego użycia. Aby "uzbroić" kamizelkę ponownie, wystarczy zakup zestawu naprawczego, w skład którego wchodzi specjalny klucz oraz nabój z gazem. Operacja ta trwa kilka minut i jest bardzo prosta, a producent zapewnia, że nie sposób przeprowadzić jej źle.  Koszt zestawu naprawczego to około 100 pln. Zawsze jednak można liczyć na pomoc ze strony importera.

MOTOAIRBAG jest certyfikowany zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami poduszek powietrznych dla motocyklistów: EN1621 / 4:2011 ("Ochrona motocyklisty w odzieży ochronnej przed skutkami uderzeń mechanicznych - Część 4: Nadmuchiwane ochraniacze").

Gdzie kupić?

Więcej informacji na temat kamizelki MOTOAIRBAG® oraz filmy dotyczące produktu można znaleźć na stronie www.motoairbag.pl.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę