tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kamera na kasku za granicą. W tych krajach uważaj na surowe kary! {* Kod automatycznych reklam Google - emitujemy wszędzie poza stroną główną *}
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
--- belka 420 ---

Kamera na kasku za granicą. W tych krajach uważaj na surowe kary!

Autor: Raff 2019.06.27, 09:39 3 Drukuj

Kamerka na kasku, którą bardzo chętnie rejestrujemy najpiękniejsze fragmenty naszych podróży, może przysporzyć także kłopotów. W kilku krajach Europy rejestrowanie obrazu z drogi jest całkowicie zabronione i surowo karane.

Do obecności kamer na kaskach, elementach motocykla, czy nawet na odzieży zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nikogo nie dziwi widok motocyklisty obwieszonego sprzętem video  - w końcu z tak zarejestrowanych materiałów powstanie niejeden fajny film, który, być może, stanie się inspiracją dla kolejnych motocyklowych przygód.

NAS Analytics TAG

Wielu z nas coraz częściej używa także kamer jako rejestratorów jazdy, które okazują się niezastąpione w przypadku kolizji czy niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Niestety, powszechność kamer i rejestratorów w naszym kraju usypia naszą czujność na przepisy, które obowiązują w innych krajach. A nie wszędzie korzystanie z urządzeń rejestrujących obraz jest w pełni legalne. Zanim zdecydujesz się użyć za granicą swojej kamery, dowiedz się czym może to grozić.

Austria, Portugalia

W tych krajach używanie wideorejestratorów, a za taki drogówka może uznać kamerę na kasku lub motocyklu, jest surowo zabronione i zagrożone bardzo dotkliwą karą - w Austrii nawet 10 tys. euro (43 tys. zł). Co istotne, urządzenia takiego nie można w ogóle mieć zamontowanego w pojeździe.

Niemcy, Francja, Belgia

Tutaj przepisy są znacznie bardziej liberalne - zabronione jest tylko publikowanie nagrań w sieci, chyba że zasłonimy w nagraniu twarze i numery rejestracyjne. Zarejestrowane kamerą lub wideorejestratorem materiały mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów prywatnych.

Szwajcaria

Formalnie nie ma przeszkód, by w tym kraju używać kamery, jednak istnieje tak wiele ograniczeń, że w praktyce bardzo łatwo wpaść w poważne tarapaty. Nie wolno używać kamery dla rozrywki ani rejestrować przejechanej trasy. Jeśli kogoś nagrywamy, musi on o tym wiedzieć. Nie wolno rejestrować osób, miejsc i innych pojazdów.

Węgry

Nagrywanie jest legalne, ale materiał musi zostać skasowany najpóźniej pięć dni roboczych od nagrania. Publikacja w internecie jest możliwa po ukryciu wszelkich danych umożliwiających identyfikację innych uczestników ruchu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Tomek 28/06/2019 11:37

A jak w Hiszpanii?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę