tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kade Mosig zawieszony na 6 lat za doping
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kade Mosig zawieszony na 6 lat za doping

Autor: Dominika Jochymska 2020.02.26, 11:13 Drukuj

Australijczyk, Kade Mosig, został tymczasowo zawieszony 10 lipca 2018 roku przez Motorcycling Australia w związku z naruszeniami antydopingowymi, które zostały mu zarzucone. Teraz ogłoszono, że Mosig otrzymał zakaz startów na 6 lat od daty zawieszenia. Na tor wróciłby więc w 2024 roku.

Przeciwko Mosigowi postawiono 19 zarzutów dotyczących naruszenia przepisów antydopingowych, które miały miejsce w 2014 roku. Dodatkowo, federacja, unieważniła wszystkie jego wyniki począwszy od 9 grudnia 2013 roku.

NAS Analytics TAG

Mosig, który startował w Mistrzostwach Australii w Motcrossie oraz w AMA Supercrossie w USA, gdy został zawieszony ścigał się dla DPH Husqvarna. Został zwolniony z kontraktu, ze skutkiem natychmiastowym, do czasu ustania nałożonych sankcji.

W oświadczeniu Motorcycling Australia opublikowano następujące informacje:

- Wyniki testów Pana Mosiga, po kontroli antydopingowej przeprowadzonej przez Australijski Urząd Antydopingowy w dniu 27 maja 2018 roku podczas MX Nationals w Murray Bridge w Australii Południowej, okazały się pozytywne na zabronione substancje: egzogenny 19-norandrosteron i 19-noretiocholanolon i D-amfetaminę.

Motorcycling Australia nałożył na pana Mosiga obowiązkowe, tymczasowe zawieszenie w dniu 10 lipca 2018, z datą wsteczną, uwględniająca czas trwania nałożonej kary.Oznacza to, że Pan Mosig nie jest uprawniony do uczestnictwa w charakterze zawodnika lub osoby wspierającej (w tym trenera lub pełniącego obowiązki) do czasu zakończenia sześcioletniego zakazu. Zakaz obejmuje także korzystanie z majątku oraz sprzętu członków federacji.

Oprócz sześcioletniego zakazu, wszystkie wyniki uzyskane przez pana Mosiga od 9 grudnia 2013 roku zostaną usunięte z akt. Pan Mosig będzie mógł powrócić do sportu od 10 lipca 2024 roku.

Mosig w oświadczeniu powiedział: - Akceptuję sankcję nałożoną na mnie, rozumiejąc, że w przeszłości podejmowałem złe decyzje. Chcę przeprosić moją rodzinę, przyjaciół, rywali, kibiców i sponsorów. Niestety, podjąłem decyzję, że wycofuję się z zawodowego ścigania i nie będę komentował tej kwestii.

Jak wspomniano na końcu oświadczenia, Mosig ogłosił, że odejdzie ze sportu. Oto, co napisał w poście na swoim Instagramie:

- Po długim procesie i wielu godzinach zastanowienia zdecydowałem, że nie wrócę do wyścigów.

Podczas tej podróży widziałem moje najciemniejsze dni, nauczyłem się także niezliczonych lekcji, które będą ze mną przez całe moje życie.

Będę uprawniony do powrotu do wyścigów w 2024 roku. Ale nie chcę.

Jestem bardzo wdzięczny za miejsca, które mogłem zobaczyć na całym świecie i wspaniałych ludzi, których spotkałem po drodze, ale teraz skupię się na następnym rozdziale.

Nigdy nie stracę miłości do jazdy na motocyklu i będę nadal jeździł, ciesząc się swobodą, jaką mi daje.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr