tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jonathan Rea zgarnia podwójne zwycięstwo w Portimao NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jonathan Rea zgarnia podwójne zwycięstwo w Portimao

Autor: Beavis 2015.06.08, 10:27 Drukuj

To już czwarte podwójne zwycięstwo Brytyjczyka w tym roku. Rea wygrywa obydwa wyścigi na torze w Portimao po tym jak jego zespołowy kolega Tom Sykes popełnia błąd przy wyborze opon.

Siódma runda Mistrzostw Świata Superbike odbyła się na portugalskim torze Portimao, przy zmiennych warunkach pogodowych generujących emocjonujące ściganie. W pierwszym wyścigu na sześć okrążeń przed finiszem zaczęło padać, co zmusiło zawodników do odwiedzenia depo i zmiany opon. W czołówce oczywiście kotłowali się Sykes i Rea. Ten pierwszy zaryzykował i zjechał na zmianę opon okrążenie później, co skutecznie zniwelowało stratę do prowadzącego wyścig Rea. Wydawało się, że na ostatnich okrążeniach obejrzymy bój o zwycięstwo, ale Kawasaki Sykesa straciło moc. Ostatecznie, wyścig wygrał Jonathan Rea przed Tomem Sykesem i Chazem Daviesem.

NAS Analytics TAG

W drugim wyścigu kolejny raz w tym sezonie najmocniejszych zawodnikiem w stawce okazał się jeżdżący na Kawasaki Jonathan Rea. Tym razem przy idealnych warunkach pogodowych o miejsca na podium przepychali się Rea, Sykes i Giugliano. Rea na dziesiątym okrążeniu wyprzedził Giugliano i zaczął budować przewagę. Sykes znów miał problemy techniczne, tym razem z oponami, i ostatecznie spadł na 8. pozycję.

Mam do dyspozycji rewelacyjny motocykl, świetny zespół w koło siebie i gotową strategię na każdy weekend. Razem z moim szefem mechaników Pere siadamy przed każdym wyścigiem i pracujemy nad idealnym ustawieniem, rozmawiamy o oponach. Błędy na Donington sprawiły, że jesteśmy mocniejsi. Jeżdżę lepiej i mam narzędzia by to robić. Wielki szacunek należy się dla całej mojej ekipy oraz inżynierów z Kawasaki Heavy Industries - komentował Jonathan Rea.

Jonathan Rea posiada ogromną, 126. punktową przewagę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata nad drugim Tomem Sykesem.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę