tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jeremy Van Horebeek wygrywa trzecią rundą Mistrzostw Włoch

Jeremy Van Horebeek wygrywa trzecią rundą Mistrzostw Włoch

Autor: Reklama 2016.02.15, 10:00 Drukuj

Drugi rok z rzędu położony w Lombardii tor Ottabianco gościł trzecią, finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Włoch w Motocrossie.

Piaszczyste podłoże, deszcz i głębokie koleiny podkreślały właściwości opon Pirelli Scorpion MX32 i Scorpion MX Soft 410, które w tych ciężkich warunkach pomogły w zdobyciu dobrych wyników zawodnikom Pirelli. Jeremy Van Horebeek wygrał w klasie MX1. Silny Belg korzystał z ogumienia Pirelli Scorpion MX32 80/100-21 z przodu i MX Soft 410 110/90-19 z tyłu. Obok zwycięstwa podczas wyścigu w Ottabianco udało mu się zdobyć mistrzostwo w klasie MX1. W czołówce znaleźli się także inni zawodnicy Pirelli: Max Nagl był trzeci, na piątej pozycji uplasował się Glenn Coldenhoff. Nagl (Husqvarna) zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej mistrzostw.

Samuele Bernardini był wielkim pechowcem klasy MX2 - z powodu wypadku udało mu się wywalczyć dopiero 9. lokatę. W klasyfikacji generalnej MX2 Bernardini uplasował się na drugiej lokacie. Włoch korzystał z opon Pirelli Scorpion MX32 80/100-21 z przodu i Scorpion MX Soft 410 110/90-19 z tyłu.

Pirelli przegapiło zwycięstwo w klasie Elie, ale aż czterech zawodników z pierwszej piątki korzystało z opon Pirelli. Jeremy Van Horebeek był pretendentem do zwycięstwa przesz cały wyścig, ale niestety piasek dostał mu się pod gogle, co nie pozwoliło mu walczyć o zwycięstwo. Van Horebeek był drugi, przed Naglem, Timem Gajserem i Glennem Coldenhoff. Belg i Niemiec zgarnęli także kolejno drugie i trzecie miejsce w finalnej klasyfikacji Elite.

Tego samego dnia we Francji świetnie spisywał się Jeffrey Herlings, który wygrał klasyczny, przedsezonowy wyścig w miejscowości Valence korzystając z opon Pirelli Scorpion MX32.

Pierwsza runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbędzie się już 27. lutego na torze Losail w Katarze.