tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jecha pod prd A1 i nawet nie hamowa. Prawie doszo do zderzenia. Kierowcy szuka teraz policja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jecha pod prd A1 i nawet nie hamowa. Prawie doszo do zderzenia. Kierowcy szuka teraz policja

Autor: Andrzej Sitek 2021.11.09, 09:25 Drukuj

Kierowca osobówki w ostatniej chwili zjechał na sąsiedni pas. Jechał autostradą A1, kiedy na łuku drogi zobaczył światła pojazdu szybko nadjeżdżającego z przeciwka. Samochód znajdował się na tym samym pasie ruchu. Do tragedii zabrakło dosłownie sekundy.

Pan Piotr na szczęście w ostatniej chwili zdążył zjechać, następnie zatrzymał się na poboczu i zadzwonił po policję. Później nagranie z tego zdarzenia wysłał na skrzynkę kontaktową TVN24, gdzie możecie je obejrzeć.

NAS Analytics TAG

Do tej wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem w ostatnią niedzielę (07.11.2021 r.).Według relacji pana Piotra kierowca pojazdu jadącego pod prąd A1 nawet nie zwolnił i nie próbował hamować.

Wezwany na miejsce patrol policji niestety nie zatrzymał sprawcy. Jak dotychczas nie udało się również ustalić numeru rejestracyjnego pojazdu, ponieważ pan Piotr nie zdążył go przeczytać, a na filmie z wideorejestratora numer jest nieczytelny. Policja bada okoliczności zdarzenia i nagrania z innych źródeł.

W ostatnich miesiącach temat wraca bardzo często, bo i zdarzeń tego typu jest odnotowywanych co raz więcej. Kilka tygodni temu nagannym zachowaniem popisał się kierowca taxi busa pełnego pasażerów, który jechał pod prąd trasą do Morskiego Oka.

Z kolei pod koniec września starsza kobieta pędziła pod prąd ekspresową S5 pomiędzy węzłami Czempiń i Kościan w Wielkopolsce. Ta jazda trwał kilkanaście minut (!), a 85-latka nie reagowała na sygnały innych kierowców.

Czy tego typu manewr to polska specjalność? Okazuje się, że problem występuje na całym świecie, a na przykład u naszych niemieckich sąsiadów, znanych przecież z karności i wysokiej kultury jazdy, co roku odnotowywanych jest ponad 3 tysiące tego typu zdarzeń.

Najczęściej do sytuacji tego rodzaju dochodzi z kilku powodów, a nie jednego, natomiast łączy je chwila nieuwagi kierowcy spowodowana na przykład rozmową przez telefon, zamyśleniem, zabawą radiem lub innymi systemami mediów w samochodzie, piciem czy jedzeniem podczas jazdy.

Problem mogą stanowić również niewyraźne lub niejasne oznakowania na węzłach, na przykład podczas remontów, niepogoda lub przeciwnie… Dobre warunki pogodowe! W tym przypadku do błędnej oceny sytuacji dochodzi przez z oślepiające kierowcę słońce.

Równie problematyczne bywają nietypowo rozwiązanie wjazdy i zjazdy na węzłach oznaczone jedynie znakami poziomymi. Powodem wjechania na drogę o przeciwnym kierunku może być niewielkie natężenie ruchu. Brak innych pojazdów na drodze uniemożliwia odniesienie do własnej sytuacji.

Czy można powstrzymać kierowców wjeżdżających na trasy szybkiego ruchu, autostrady lub po prostu drogi jednokierunkowe?

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr