tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja zatrzymała busa jadącego pod prąd. Taksówka z pasażerami pędziła na Morskie Oko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja zatrzymała busa jadącego pod prąd. Taksówka z pasażerami pędziła na Morskie Oko

Autor: Andrzej Sitek 2021.07.16, 12:15 Drukuj

Niektóre filmiki z policyjnej interwencji ogląda się z prawdziwą przyjemnością, bo przypadki drogowego cwaniactwa po prostu trzeba tępić z całą stanowczością, nawet jeśli walka nigdy się nie kończy.

Ale najlepiej, gdy kara przychodzi  natychmiast, za pomocą karzącej ręki prawa, co daje szansę na chwilę refleksji i otrzeźwienie części sprawców drogowych nadużyć.  

NAS Analytics TAG

Z tego typu przypadkiem mamy do czynienia na powyższym nagraniu. Swoją drogą, zaledwie wczoraj opublikowaliśmy materiał o przypadkach jazdy pod prąd i powodów tego zjawiska, wśród których pewna część to zachowanie z premedytacją i najczęściej głupim wytłumaczeniem: "Spieszyło mi się".

Zapewne kierowca taxi busa jadącego na Morskie Oko również spieszył się, żeby jak najszybciej dowieźć swoich pasażerów na miejsce. Ale jednocześnie zupełnie zignorował przepisy ruchu drogowego, linię podwójną ciągłą - przemieszczając się przeciwnym do swojego kierunku pasem ruchu. Jak to mogło się skończyć?

Wszyscy doskonale wiemy. A przecież kierowca ryzykował nie tylko swoje zdrowie, ale również życie pasażerów.

Tym razem jazda pod prąd została skutecznie zablokowana przez policjanta na motocyklu. Mandat wyniósł prawdopodobnie 500 złotych, ale w szczególnych sytuacjach stróż prawa może zdecydować o karze w wysokości 1000 złotych.

Do tego należy doliczyć 6 punktów karnych. Jeśli funkcjonariusz uzna, że złamanie zasad bezpieczeństwa jest szczególnie rażące, możliwa jest nawet utrata prawa jazdy, ale o tym decyduje już sąd na wniosek policji.

 

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę