tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ivan Lazzarini najlepszy podczas GP Europy w Supermoto

Ivan Lazzarini najlepszy podczas GP Europy w Supermoto

Autor: Reklama 2014.09.05, 13:03 Drukuj

Monachium (Niemcy), 5 września 2014 - jeżdżący w zespole Hondy L30 Racing, Ivan Lazzarini odniósł kolejne zwycięstwo w Grand Prix Europy, przedostatniej rundzie Mistrzostw Świata FIM Supermoto. Włoch ścigał się na oponach Metzeler SM RACETEC, które świetnie sprawdzały się w trudnych warunkach panujących na torze. Organizatorzy przygotowali w tym roku trudny technicznie tor, który  wymagał od zawodników sporego wysiłku.

Ivan Lazzarini w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, natomiast w drugim był najlepszy. W klasyfikacji końcowej GP Europy zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając drugiego Mauno Hermunena i trzeciego Adriena Chareyre.

Lazzarini swoją dobrą formę podtrzymał w kolejnych zawodach odbywających się w ubiegły weekend w Estonii. Motocykl Ivana wyposażony w takie same opony jak poprzednio - Metzeler SM RACETEC zajął w dwubiegu drugie i trzecie miejsce, co dało mu drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Grand Prix Estonii.

Obecnie Ivan Lazzarini zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu i traci 38 punktów do lidera Thomasa Chareyre’a. Ostatnia runda mistrzostw odbędzie się 14 września we włoskim Jesolo.