tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dean Harrison i Guy Martin dominują podczas Southern 100

Dean Harrison i Guy Martin dominują podczas Southern 100

Autor: Reklama 2014.07.17, 12:32 Drukuj

Podczas tegorocznej edycji wyścigów Southern 100 odbywających się na wyspie Man prym wiodło dwóch zawodników - zeszłoroczny triumfator Guy Martin oraz młody Dean Harrison, który zdobył łącznie pięć imponujących zwycięstw, zanim Martin zdołał go pokonać w głównym starciu Manx Gas Solo. Suma zwycięstw Martina i Harrisona oznaczała dla Metzelera jedne z najbardziej udanych wyścigów ulicznych, w jakich wspierali oni dotychczas swoich zawodników. 

"To było niesamowite, opona była genialna. Przyczepność była fantastyczna, każdy uślizg był kontrolowany, a występowały one jedynie na zakurzonych krawędziach dróg." - zdołał wykrzyczeć Guy Martin po zdobyciu drugiego z rzędu mistrzostwa.

Podczas wyścigów w klasach Supersport oraz 650 (Supertwin) zawodnicy wykorzystywali opony bieżnikowane Metzeler Racetec RR, natomiast w klasie Superbike ich motocykle zostały obute w opony Racetec Slick, dla jeszcze lepszej przyczepności. To właśnie na tych oponach Dean Harrison w jednym z wyścigów ustanowił obecny rekord okrążenia, wynoszący 2:13.507. To był doskonały start Brytyjczyka na jego wyścigowym Kawasaki Ninja ZX-10R w specyfikacji Supebike.

Harrison zanotował zwycięstwo również w klasie Supersport, gdzie na pokładzie Yamahy YZF R6 o ponad 2 sekundy pokonał Guya Martina, ustanawiając przy tym kolejny rekord okrążenia z czasem 2:18.548.

"To był fantastyczny wyścigowy tydzień na torze Billown, wspomagany przez świetną pogodę, która umożliwiła nam wykorzystanie naszych miękkich opon. Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z wyników zawodników jeżdżących dla Metzelera. Ogromne gratulacje dla Dean'a za jego imponujące wyścigi oraz zwycięstwa, a także dla Guy'a za obronę tytułu mistrzowskiego Southern 100." - skomentował menadżer wyścigowy Metzelera Jason Griffiths

Kolejnym ważnym wydarzeniem wyścigowym będzie Metzeler Ulster Grand Prix, które odbędzie się w sierpniu.

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę