III Potworny Zlot Motocyklowy w Ząbkowicach za 3 tygodnie

Autor: Ewa Grolman 2011.05.19, 15:51 3 Drukuj

Już za trzy tygodnie miłośnicy motocykli spotkają się w Ząbkowicach na III Potwornym Zlocie Motocyklowym. Grupa motocyklowa – MotoFrankenstein zaprasza na motoimprezę, która odbywać się będzie od 10. do 12. czerwca br. w malowniczych ruinach XV-wiecznego zamczyska. Koncerty, konkurencje, pokazy, parada motocyklowa, motocykliści dzieciom - to tylko kilka z przygotowanych atrakcji.

To już trzecia impreza w Ząbkowicach organizowana przez lokalne stowarzyszenie miłośników motocykli. Dwa poprzednie zloty śmiało można okrzyknąć wydarzeniami kulturalnymi roku 2009 i 2010. Na ubiegłorocznym zlocie, z którego relację znajdziecie na Ścigacz.pl, zarejestrowało się ponad 500 motocyklistów, którzy przybyli tu na swoich maszynach z całej Polski, Czech, a nawet z Francji i Niemiec. 

Ząbkowice Śląskie leżą na Dolnym Śląsku u bram Kotliny Kłodzkiej. Przez kilkaset lat, aż do zakończenia II wojny światowej, miasto nosiło nazwę Frankenstein, którą to prawdopodobnie zapożyczyła Mary Schelley dla swojej znanej na całym świecie powieści o potworze Frankensteinie.

Ząbkowicki zlot organizowany przez stowarzyszenie MotoFrankenstein,nie jest tylko i wyłącznie skierowany dla motocyklistów, impreza ma charakter otwarty, dlatego organizatorzy zapraszają na nią wszystkich chętnych. Na motoscenie zagrają m.in. Gang Olsena, Orchidea z Czech, Sonny Blues Band, Mirash i Ace Cover Band i lokalne kapele m.in. Trzy Ćwierci do Śmierci i Zespół Wychowawczy. Jak na potworny zlot przystało, mile widziane są "straszne" motoprzebrania. Jak co roku, te najlepsze zostaną nagrodzone.

Wszystko zacznie się już w piątek 10. czerwca - będzie głośno! Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00.

W sobotę chętni będą mieli okazję wziąć udział w wycieczce motocyklowej po ziemi ząbkowickiej, o 14.00 ulicami miasta ruszy "wielka parada motocyklowa", po południu rozpoczną się pokazy jazdy ekstremalnej i motokonkurencje dla twardzieli obojga płci, m.in. podnoszenie wału, rzut silnikiem czy siłowanie na rękę. W sobotę motocykliści i nie tylko będą też mogli honorowo oddać krew podczas MotoWampiriady. Miłośnicy mocnych wrażeń obejrzą potworny teatr ognia w wykonaniu Teatru Prawdziwego.

Na gości, oprócz doskonałej zabawy w niezwykłej atmosferze ruin ząbkowickiego zamku czeka oryginalna blacha zlotowa, koszulka, smaczne jadło i zimne napitki. Przez cały weekend będzie też możliwość nieodpłatnego zwiedzania Krzywej Wieży i Regionalnej Izby Pamiątek, w której przygotowana będzie "straszna" niespodzianka.

Motocyklowa niedziela należeć będzie do dzieciaków, dla nich bowiem zorganizowany będzie piknik Motocykliści Dzieciom pod hasłem "Strachy na Blachy". Na najmłodszych czekać będą m.in. zabawy i konkursy, przejażdżki na motocyklach, pokazy ratownictwa medycznego, miasteczko ruchu drogowego. Do motoakcji dla dzieciaków włączy się Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach, Straż Miejska, Sudecki Oddział Straży Granicznej w Kłodzku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Pomoc Doraźna z Ząbkowic. Niedzielny program ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży zasad ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na motocyklach, skuterach i innych jednośladach.

Przez dwie edycje Potwornego Zlotu Motocyklowego poziom imprezy wzrastał, a możliwe to było m.in. dzięki wsparciu sponsorów. Stowarzyszenie MotoFrankentein już dziś dziękuje sponsorom i instytucjom, które zadeklarowały wsparcie dla tegorocznej zlotowej imprezy.

Zapraszamy do Ząbkowic Śląskich. Łatwo do nas dojechać krajową ósemką. Miasto leży 65 km od Wrocławia, jadąc trasą nr 8 na Kudowę. Zlotowisko zorganizowane jest w malowniczych ruinach XV-wiecznego renesansowego zamczyska. Więcej szczegółów dotyczących zlotu znaleźć można na stronie Potworny Zlot. www.potwornyzlot.pl

parada
logo
Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:bynek 20/05/2011 06:46

masakra

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali
na górę