tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Husqvarna FC 250 2017
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Husqvarna FC 250 2017

Autor: Beavis 2017.02.15, 14:41 Drukuj

A jak już rozmawiamy o pieniądzach - porozmawiajmy o Husqvarnie FC 250. Obiegowa opinia, że Husqvarny są dużo droższe od KTMa (którą swego czasu też podzielałem) jest mylna. Husqvarna FC 250 2017 kosztuje 38,900 zł. Za dodatkowe pieniądze otrzymujemy felgi DID, kierownicę ProTaper, sprzęgło Magura i kompozytowy subframe + wszystkie nowości z wyżej opisywanego KTMa (zmienne mapy, kontrola trakcji, Launch Control, nowy widelec WP AER). W standardzie oczywiście elektryczny rozrusznik.

Największą różnicą jest oczywiście zawieszenie WP AER, które debiutuje w Husqvarnie. W zeszłym roku do dyspozycji był nieco bardziej tradycyjny WP 4CS. AER to przede wszystkim oszczędność masy, w tym przypadku ok. 1,5 kg na przednim widelcu. Rozwiązanie to jednak mocno zbliża Husqvarnę do KTM. Czy jest ona rzeczywiście tak bliska SX-Fowi?

Okazuje się, że nie. Charakterystyka motocykla jest inna. Huska jest nieco bardziej poukładana, spokojniejsza i „miękka”. To zasługa kompozytowej ramy pomocniczej, w której zamknięty został airbox. Motocykl nadal dysponuje wysoką mocą maksymalną, ale sposób przekazania jej na tylne koło jest spokojniejszy niż w KTM-ie. To to samo danie, ale podane w zupełnie inny sposób. Moim zdaniem pod względem sposobu oddawania mocy Husqvarna bardziej sprzyja amatorom.

W kwestii ergonomii i pozycji za sterami bez większych zmian. Fikuśne boczki z dużymi otworami na wysokości chłodnicy sugerowałyby, że transfer masy z tyłu do przodu będzie utrudniony. Nic bardziej mylnego. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, a co za tym idzie - spasowanie plastików jest idealnie. Nie miałem problemów z haczeniem ortezą, a boczne osłony dają sporo powierzchni stycznej z kolanem. Wiem, że to sprawa wtórna, ale Husky wyglądają naprawdę dobrze. W tej kategorii żaden reprezentant klasy nie ma podejścia.

Przejdź do:

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
zakret husqvarna fc250 2017husky talas
husqvarna skok czechyhusqvarna fc akcja
yamaha vs huskyhusky 2017 fc
wydech husqvarna fc250 2017oslona husqvarna fc250 2017
felga husqvarna fc250 2017airbox husqvarna fc250 2017
manetka husky fcsiedzenie husqvarna fc250 2017
pompka wp husqvarna fc250 2017tyl husqvarna fc250 2017
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę