tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hondami na Murmańsk - zapowiedź
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Hondami na Murmańsk - zapowiedź

Autor: Morowiec 2016.07.05, 12:10 Drukuj

Północne krańce naszego kontynentu mają to do siebie że albo je pokochasz, albo znienawidzisz. Zimno, ciemno, mokro do domu daleko. Ale jest jednak coś magicznego co mnie tam ciągnie. Ciągnie na tyle że motocyklem za kołem polarnym byłem już 5 razy. Trochę podobnie jest z Rosją... Kraj wielu kontrastów, pięknej przyrody, przestrzeni, wspaniałych ludzi, propagandy polityków z oryginalnymi pomysłami.

Głównym celem tegorocznej wyprawy jest przejazd z Petersburga do Revdy unikając asfaltu. Na odcinku 1600km spodziewamy się do nie więcej niż 300km. Czyli jadąc z Warszawy do Paryża za Poznaniem zaczynają się szutry. Cześć z tych dróg znam już z poprzedniej wyprawy, ale ponad połowa będzie kompletnie nowa i nieznana. Szczególnie odcinek z Kalevali do Kandalakszy który istnieje tylko na starych wojskowych mapach i nikt obecnie nie wie w jakim jest stanie. Dodatkowo możemy się spodziewać tablic ze znakiem strefa wojskowa strzelamy bez ostrzeżenia. Następnie pojedziemy do zasypanej piaskiem wioski Kuzomen na brzegu morza białego. Dalej już tylko Umba Highway, czyli 160km przeprawy przez bagna gdzie nierzadko trzeba sobie kawałek drogi zbudować. W Kirowsku dostaniemy kilka dni i pojeździmy po Chibinach w których człowiek sowiecki wpadł na pomysł kopania minerałów za pomocą ładunków nuklearnych. Kolejnym etapem będzie przejazd wzdłuż brzegu morza Barentsa najdalej jak się da na wschód. Na deser zostawiamy sobie półwysep Rybacki przy granicy z Norwegią - istny raj dla fanów offroadu i pięknych widoków. Obok niego jest też miejsce gdzie chłopaki jak popili zapomnieli odwiertu wyłączyć. Nie było im do śmiechu jak z dziury wyskoczył belzebub z pretensjami że mu się do piekła dowiercili. To oczywiście miejska legenda niemniej jednak Kola superdeep borehole to najgłębszy odwiert na ziemi.

Jedziemy na dwóch starych topornych Hondach XR650L. Maszyny te zostały solidnie zmodyfikowane pod kątem wypraw - większe zbiorniki, stelaże, elektroniczne liczniki, chłodnice oleju, dodatkowe oświetlenie. Motocykle przed wyprawą przeszły oczywiście pełen serwis i wszystkie materiały eksploatacyjne, łożyska, płyny zostały wymienione.

Z wyprawy planujemy przygotować relację wideo którą umieścimy na kanale w serwisie Youtube. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu do wyprawy dla EnduroOffensywa, sklep.scigacz.pl, Maciej Stec-Technika Motocyklowa, Karmot Tarnów, Szekla4x4.pl

 Bartek Zabdyr – czwarte pokolenie motocyklistów, praktycznie wychowany na motocyklu. Sam jeździ od 15 lat i zrobił na motocyklu ponad 160.000km od wyczynowych terenowych dwusuwów po Goldwinga. W 2014 roku 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Rajdów Turystycznych. Na dwóch kołach kilkukrotnie był za kołem polarnym, zdobył północny, zachodni i południowy kraniec Europy.

Tomek Kowalski – przygodę z motocyklami zaczął po obejrzeniu… zdjęć z wyprawy do Murmańska w 2012 roku. Do tej pory na motocyklu pokonał 15.000km wyjeżdżając między innymi w rumuńskie Karpaty, pustynie Maroka czy góry Kaukaz w Gruzji

Mapę wyjazdu znajdziecie TUTAJ

Spot (aktywny od dnia wyjazdu): http://morowiec.pl/pl/murmansk-2016-spot

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na górę