tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda wstrzymuje prac jednej z fabryk. Powd jest prozaiczny
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda wstrzymuje prac jednej z fabryk. Powd jest prozaiczny

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.02.10, 09:53 Drukuj

Pandemia koronawirusa doprowadziła do niezwykłego problemu, który odczuła także Honda i wstrzymała pracę swojej jedynej fabryki w Europie.

Honda musiała wstrzymać prace we włoskiej fabryce, która jest zlokalizowana w miejscowości Atessa. Producent został dotknięty przez problem braku pustych kontenerów, który spędza sen z powiek firmom logistycznym na całym świecie i utrudnia transport towarów pomiędzy kontynentami.

NAS Analytics TAG

Z czego wynika problem? Jak czytamy w Intermodalnews.pl, statki transportujące towary z Chin nie wracają do azjatycki portów w takim samym czasie jak odpływające i przez to świat ma problem z rotacją kontenerów. Chińczycy co prawda produkują nowe kontenery, ale na sytuacji korzystają firmy zajmujące się frachtem morskim, które windują ceny i każą sobie dopłacać nawet 150 dolarów za kontener. W międzyczasie korzysta transport kolejowy i tak zwany Nowy Jedwabny Szlak, który pozwala transportować towary drogą lądową z Chin do Europy. W 2020 wyprawiono nim ponad 10 tysięcy pociągów kontenerowych.

W styczniu, w wielu krajach Honda była liderem sprzedaży kontynuując trend z ubiegłego roku. Pomimo przerwy w pracach fabryki producent zapewnia, że na rynku europejskim nie powinno zabraknąć nowych motocykli spod znaku wielkiego skrzydła. We Włoszech jest produkowany między innymi maksi skuter Forza 350.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr